prawko.com.pl

Blog tematyczny o motorach, samochodach i lifestyle'u.

Lifestyle

Praktyczne akcesoria do auta

Praktyczne akcesoria do auta

Na rynku jest sporo różnego rodzaju akcesoriów do auta. Niektóre są mniej potrzebne, a bez wielu kierowcy nie potrafią się obejść. Oczywiście jedne są drogie, inne zaś bardzo tanie, ale każdy z nich może nieco ułatwić życie kierowcy i sprawić, że nawet starszy samochód może stać się nowocześniejszy. Uchwyt do telefonu jest chyba najbardziej znanym i potrzebnym gadżetem do samochodu, bo przecież w obecnych czasach bez telefonu ani rusz. Jednakże mimo, iż każdy z nas używa telefonu na co dzień, nawet najnowsze i najdroższe samochody, nie mają wyodrębnionego miejsca na telefon i musimy posiłkować się właśnie takim uchwytem na telefon.

Niezbędne akcesoria do auta

Wiele gadżetów do samochodu jest tak naprawdę niepotrzebne nam kierowcom. Stanowią co najwyżej pewnego rodzaju zabawki, które często zaśmiecają nasze auta. Jednakże bez kilku z nich ciężko jest sobie wyobrazić wyjazd z garażu w naszą codzienną trasę. Warto od razu wspomnieć, że niektóre akcesoria do samochodu są wręcz wymagane prawem i muszą się znaleźć w naszych samochodach. Należą do nich przede wszystkim gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy.

Z kolei kilka z nich, mimo, iż nie są wymagane prawem, lepiej jest mieć zawsze w swoim samochodzie, ponieważ mogą uratować nas z opresji i znacznie ułatwić przetrwanie w trudnych warunkach oraz przyczynić się do zachowania bezpieczeństwa. Aby więc nie popaść w kłopoty podczas nieoczekiwanych zdarzeń w trakcie jazdy samochodem, warto mieć przy sobie apteczkę, odblaskowe kamizelki oraz linkę holowniczą. Dobrym pomysłem jest posiadanie na stanie w aucie zapasowych żarówek, zestawu narzędzi, w tym klucza do odkręcania kół i lewarka. Bez wątpienia te narzędzia są często bardzo przydatne, o ile nie zapomnimy o zapasowym kole, bez którego nasza jazda może się szybko zakończyć. Niestety kierowcy bardzo rzadko posiadają w swoich samochodach koc termiczny, a okazuje się, że niejednokrotnie już uratowało wręcz życie, kiedy samochód zepsuł się zimą w trasie.

Najbardziej praktyczne akcesoria do auta

Wiemy już, jakie akcesoria do auta są wręcz wymagane prawem, a także, które warto mieć zawsze w swoim samochodzie. Są jednak takie akcesoria, które nie są zbyt drogie, a posiadanie ich we własnym pojeździe może uratować z ciężkich opresji. Jednym z nich jest kompresor samochodowy. Można bez problemu podłączyć go do gniazdka zapalniczki, jest naprawdę tani i w domowych warunkach pozwala sprawdzić oraz uzupełnić ciśnienie w samochodzie. Podobnie jest w przypadku dodatkowego oświetlenia. Niejednokrotnie latarka ratowała kierowców ze sporych opresji.

Zestaw do pielęgnacji auta

Pielęgnacja auta jest tak samo ważna, jak wymiana opon czy sprawdzanie stanu oleju. To od tego, jak dbamy o nasz samochód po jego zewnętrznej stronie, zależeć będzie kondycja lakieru oraz ogólny wygląd auta. Bez wątpienia każdy z nas chce jeździć samochodem, który aż błyszczy swoim kolorem.

Jeśli chcemy zapobiec korozji, warto również okresowo usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia, szczególnie po zimie, kiedy to na polskich drogach króluje nadmiar soli.

Udostępnij