prawko.com.pl

Blog tematyczny o motorach, samochodach i lifestyle'u.

Lifestyle

Broker kurierski czy kurier – co wybrać?

Broker kurierski czy kurier – co wybrać?

Choć wysyłanie paczek jest obecnie proste i łatwo dostępne, to w dalszym ciągu wiąże się z wieloma dylematami. Klienci często zastanawiają się, którą firmą kurierską nadać paczkę, ile taka usługa kosztuje, a także, czy zamawiać transport bezpośrednio w firmie kurierskiej, czy przez stronę brokera kurierskiego.

Broker kurierski czy kurier — które rozwiązanie jest lepsze i dlaczego?

Jak wygląda składanie zamówienia? Najważniejszą różnicą jest rzecz jasna proces składania zamówienia. Z racji tego, że broker kurierski ma dostęp do szeregu ofert, zamawianie kuriera poprzez jego stronę przebiega nieco inaczej.

Jak zamawia się bezpośrednio u kuriera?

Po wejściu na stronę wybiera się typ zamawianej paczki, określa jej rozmiar i wagę, a także podaje adres docelowy.

Jak to wygląda u brokera?

Na stronie podaje się wszystkie parametry paczki, czyli jej gabaryt, wagę itd. Następnie użytkownikowi wyświetla się szereg ofert firm kurierskich, które różnią się oczywiście ceną, lecz także czasem realizacji. Po wybraniu jednej z nich przechodzi się dalej do formularza adresowego.

Broker kurierski — usługi niestandardowe

Wielu klientów zastanawia się nad tym, jak wygląda zamawianie u brokera przesyłki niestandardowej. Co dzieje się w sytuacji, gdy chce się zamówić paczkę przekraczającą swoją wagą dopuszczalny limit, lub też taką, która ma niestandardowe wymiary? Czy jest to w ogóle możliwe? Broker kurierski umożliwia nie tylko zmawiania paczek o niestandardowych wymiarach i masie, lecz dodatkowo umożliwia zamówienie dodatkowych usług, takich jak pobranie, dostawa w weekend, wieczorem, a nawet tego samego dnia.

Które rozwiązanie jest tańsze?

Nie da się ukryć, że najważniejszą sprawą dla wielu klientów jest cena. Podczas zamawiania kuriera kierują się tym, ile będą musieli zapłacić za dostarczenie przesyłki. Co jest tańsze: broker czy kurier? Dzięki temu, że u brokera kurierskiego ma się tak ogromny wybór i dostęp do szeregu ofert, możliwe jest uzyskanie o wiele atrakcyjniejszej ceny.

Co więcej, na stronie brokera wyszczególnione są wszystkie oferty i różnice pomiędzy nimi. Dzięki temu zauważyć można, że niektórzy kurierzy dodatkowo doliczają opłaty za pobranie, a inni za komunikaty SMS do odbiorców. Wszystko to sprawia, że poprzez analizę poszczególnych ofert można wybrać najtańszą dla siebie opcję. Z drugiej strony wiedzieć trzeba, że kurier posiada jeden, dość sztywny cennik, który obowiązuje dla wszystkich klientów — nie ma się możliwości obniżenia ceny.

Jak wygląda proces reklamacji?

Choć firmy kurierskie w dzisiejszych czasach osiągnęły niezwykłą skuteczność w dostarczaniu paczek, to jednak w dalszym ciągu zadaszają się pewne problemy. Paczka w trakcie przewozu może zostać uszkodzona, opóźniona lub po prostu może się zgubić. Zasadne jest pytanie, jak wygląda proces reklamacji takiej przesyłki. W przypadku firmy kurierskiej istnieje dostęp do infolinii reklamacyjnej, na której można zgłosić swój problem i uzyskać pomoc.

W przypadku brokera najczęściej składa się reklamację bezpośrednio u niego, lecz bywa i tak, że skieruje on klienta do firmy kurierskiej. Jest to nawet lepsze wyjście, ponieważ nie załatwia się sprawy poprzez pośrednika, co zwykle ułatwia komunikację.

Artykuł powstał we współpracy z https://allekurier.pl/

Udostępnij