prawko.com.pl

Blog tematyczny o motorach, samochodach i lifestyle'u.

Warsztat

Co powinno znaleźć się w warsztacie samochodowym?

Co  powinno znaleźć się w warsztacie samochodowym?

Planując otwarcie warsztatu samochodowego z pewnością trzeba mieć ustalony wcześniej biznesplan. W branży mechaników liczy się przede wszystkim doświadczenie oraz duża wiedza. To właśnie te dwa aspekty pozwalają na zebranie stałych klientów i ciągłe pozyskiwanie nowych. Dobry mechanik powinien być wiarygodny i świadczyć wysokiej jakości usługi oraz posiadać kompletne wyposażenie warsztatu. To właśnie miejsce pracy mechanika jest jego wizytówką – pokazuje jego profesjonalność. Z tego tekstu dowiesz się, jak powinno wyglądać wyposażenie warsztatu samochodowego.

Sprawdź także: Wymiana oleju – dlaczego jest tak ważna?

Wyposażenie warsztatu samochodowego – meble

Wielu początkujących właścicieli warsztatów samochodowych myśli o tym, co tak właściwie powinno znaleźć się w jego miejscu pracy. Pierwszą i jedną z najważniejszych rzeczy z pewnością są meble warsztatowe. Są to stoły, szafki i regały, które powinny cechować się dużą wytrzymałością. Co więcej, należy również nabyć stoły i wózki do swobodnego przemieszczania narzędzi. Dobrej jakości meble warsztatowe będą charakteryzowały się odpornością na uderzenia.

Wyposażenie warsztatu samochodowego – narzędzia

Kolejnymi ważnymi elementami w warsztacie samochodowym są klucze oraz inne rodzaje narzędzi ręcznych. Bez podstawowego zestawu narzędzi nie jest możliwa praca w warsztacie. Najlepszą opcją są zestawy, które są już posegregowane i ułożone w walizkach lub skrzynkach. Warto nabyć z pewnością: klucze nasadowe, płaskooczkowe, imbusowe śrubokręty, szczypce, klucz do filtra oleju. Kolejnym ważnym elementem każdego warsztatu są narzędzia do prac związanych z serwisem zawieszenia i układu hamulcowego. Chodzi tutaj o podnośnik hydrauliczny kobyłki, ściągacz do sprężyn, ściągacz do łożysk, ściągacz do tarcz i bębnów oraz inne. Warsztat samochodowy powinien być również wyposażony w wiertarkę i szlifierkę. Co więcej, w miejscu pracy mechanika powinien znajdować się kompresor, który jest bardzo praktycznym urządzeniem wspomagającym proces lakierowania pojedynczych elementów, okręcania i przykręcania śrub oraz pompowania kół. Teraz już wiesz, jakie narzędzia powinny znaleźć się w warsztacie samochodowym.

Czym są przyrządy pomiarowe?

Przyrządy pomiarowe są przede wszystkim związane z niezwykle precyzyjnymi pomiarami takich elementów jak suwmiarki, mikrometry, czujniki zegarowe, średnicówki i akcesoria do precyzyjnego pomiaru. Przyrządy pomiarowe są dedykowane zarówno dla właścicieli warsztatów samochodowych, jak i dla przemysłu, czy do celów edukacyjnych. Bez dwóch zdań są to narzędzia, bez których wiele branż nie mogłoby funkcjonować. Mowa tutaj, na przykład o budowlańcach i mechanikach samochodowych. Co więcej, bez tych narzędzi nikt nie byłby w stanie wykonać remontu w domu. Przykładami takich narzędzi są:
– kółka pomiarowe,
– poziomice,
– dalmierze laserowe,
– miarki do pomiarów małych długości,
– długie taśmy miernicze służące do dużych pomiarów.
Przyrządy pomiarowe umożliwiają zmierzenie odległości, sprawdzenie poziomu oraz wyznaczenie odpowiednich kątów. Teraz już wiesz, czym są narzędzia pomiarowe i do czego służą.

Udostępnij