prawko.com.pl

Blog tematyczny o motorach, samochodach i lifestyle'u.

Motocykle

Wymiana oleju – dlaczego jest tak ważna?

Wymiana oleju to jedna z kluczowych czynności wpływających na żywotność silnika samochodowego. Regularne wymienianie oleju zapewnia prawidłowe smarowanie jego elementów ruchomych, chroniąc je, przed nadmiernym zużyciem. Niestety wielu kierowców bagatelizuje ten temat, odkładając wymianę oleju na później. Tymczasem zaniedbania w tym obszarze mogą doprowadzić do poważnych i kosztownych awarii silnika. Dowiedz się, dlaczego regularna wymiana oleju jest ważna!

  1. Co ile wymiana oleju silnikowego? Kiedy wymienić filtr oleju?
  2. Ile kosztuje wymiana oleju i filtra?
  3. Wymiana oleju w skrzyni automatycznej – koszt
  4. Gdzie wymienić olej silnikowy? Gdzie przeprowadzić wymianę oleju?
ile trwa wymiana oleju

Co ile wymiana oleju silnikowego? Kiedy wymienić filtr oleju?

	wymiana oleju cena

Wymiana oleju – co ile? Zalecenia producentów samochodów co do częstotliwości wymian oleju są różne w zależności od modelu auta. Zwykle jest to co ok. 15-30 tys. kilometrów lub raz do roku. Niektórzy producenci podają też konkretny czas, np. co 12 miesięcy. Kiedy należy wymieniać olej silnikowy, jeśli pokonujesz krótkie dystanse? Wówczas lepiej opierać się na zalecanym czasie niż przebiegu.

Ile trwa wymiana oleju Wrocław? Czas oczekiwania w profesjonalnym warsztacie wynosi zwykle od 30 minut do godziny.

Ile kosztuje wymiana oleju i filtra?

co ile wymiana oleju

Ceny wymiany oleju i filtra oleju w warsztatach samochodowych w Polsce wynoszą średnio od 40 do 150 zł. Na ostateczny koszt wpływa oczywiście marka i model samochodu, ale też renoma oraz lokalizacja warsztatu. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki warsztatów Motointegrator, gdzie można porównać ceny usług w okolicy.

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej – koszt

wymiana oleju w skrzyni automatycznej

Odrębną kwestią jest wymiana oleju w skrzyni automatycznej, która powinna być wykonywana średnio co 60 tys. km. Usługa ta jest nieco droższa niż zwykła wymiana oleju Częstochowa i średnio kosztuje ok. 260 zł. Warto jednak pamiętać, że olej w automacie pełni kluczową funkcję smarowania i chłodzenia, więc jego regularna wymiana to podstawa. Zaniedbanie tego elementu często prowadzi do kosztownych napraw skrzyni.

Gdzie wymienić olej silnikowy? Gdzie przeprowadzić wymianę oleju silnikowego?

wymiana oleju co ile

Jeśli szukasz solidnego warsztatu samochodowego oferującego usługę, jaką jest wymiana oleju Kraków, warto skorzystać z wyszukiwarki Motointegrator. Serwis prezentuje zweryfikowane zakłady z całej Polski, a także pozwala na szybkie umówienie wizyty online. To wygodny i bezpieczny sposób na znalezienie sprawdzonego warsztatu wymiany oleju w swojej okolicy.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij