prawko.com.pl

Blog tematyczny o motorach, samochodach i lifestyle'u.

Warsztat

Podnośnik mobilny w warsztacie samochodowym

Podnośnik mobilny w warsztacie samochodowym

Otwarcie warsztatu samochodowego wiąże się ustaleniem konkretnych działań i celów wcześniej. U mechaników ceniona jest przede wszystkim wiedza i doświadczenie – pozwala to zyskiwać nowych i stałych klientów. Nikt nie pójdzie do specjalisty, którego nikt nie poleca. Godny polecenia warsztat samochodowy to taki, w którym cena idzie w parze z jakością wykonywanych usług oraz ma dobre wyposażenie. Z tego tekstu dowiesz się, jakie narzędzia powinny znaleźć się w profesjonalnym warsztacie samochodowym oraz czym jest mobilny (przenośny) podnośnik samochodowy.

Jakie narzędzia powinny wchodzić w skład profesjonalnego warsztatu samochodowego?
Dobry mechanik to taki, który posiada w swoim warsztacie wszystkie potrzebne do serwisu aut narzędzia oraz jest w stanie pomóc ludziom, którzy mają problem z samochodem. Jest to podstawa. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że nie opłaca się kupować narzędzi pojedynczo. Najlepiej zainwestować większą sumę od razu w zestawy, w których znajduje się wiele rozmiarów narzędzi i są one estetycznie ułożone. Takie zbiory narzędzi można dostać w skrzynkach lub walizkach. Wiele mechaników zastanawia się, jakie konkretnie narzędzia warto nabyć. Są to między innymi:
– klucze nasadowe,
– klucze płaskooczkowe,
– imbusowe śrubokręty,
– szczypce,
– klucze do filtra oleju.
Poza tym każdy warsztat powinien posiadać narzędzia, które są przeznaczone do prac z serwisem zawieszenia oraz układu hamulcowego. Mowa tutaj o takim sprzęcie jak:
– podnośnik hydrauliczny,
– różnego rodzaju kobyłki,
– ściągacz do łożysk,
– ściągacz do sprężyn,
– ściągacz do tarcz i bębnów oraz inne.

Sprzęty w warsztacie samochodowym
Warto również zwrócić uwagę na fakt, że warsztat samochodowy powinien być wyposażony w wiertarkę oraz szlifierkę. Jeżeli jest to duża działalność, to powinno ich być oczywiście więcej niż jedna. Ważnym elementem w pracy każdego mechanika jest kompresor, który służy do wspomagania procesu lakierowania pojedynczych elementów, okręcania i przykręcania śrub oraz pompowania kół. Oczywiście w warsztacie samochodowym powinno się znajdować naprawdę dużo potrzebnych rzeczy. Wymienione wyżej to tylko przykłady i kilka z nich.

Czym jest podnośnik samochodowy mobilny?
Podnośnik samochodowy mobilny to przenośny sprzęt, którego można używać w wielu miejscach. Nawet poza warsztatem samochodowym. Można go bardzo łatwo transportować. Ze względu na swoją dużą mobilność bardzo często, poza mechanikami, jest on kupowany przez osoby prywatne. Bez dwóch zdań jego największymi zaletami okazuje się lekkość i całkiem niska cena w porównaniu z podnośnikiem stacjonarnym, który ciężko jest przewozić z miejsca na miejsce. Podnośnik mobilny cechuje się jednak również małą stabilnością. Jednak, mimo to powinien się on znaleźć w każdym warsztacie samochodowym, tak samo jak podnośnik stacjonarny, ponieważ mechanik musi być przygotowany na każdą ewentualność. Im więcej profesjonalnego sprzętu na terenie warsztatu samochodowego, tym jest lepiej. Teraz już wiesz, czym jest mobilny podnośnik samochodowy.

Udostępnij