prawko.com.pl

Blog tematyczny o motorach, samochodach i lifestyle'u.

Lifestyle

Używane auto z salonu – czy to ma sens?

Używane auto z salonu – czy to ma sens?

Używany samochód można kupić nie tylko od osoby prywatnej, ale również w salonie. Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm mających w ofercie takie pojazdy. Jest to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę z kilku ważnych powodów.

Jak szukać używanego auta?

W internecie nie brakuje ogłoszeń typu „Ford – sprzedam tanio!”. Każdemu właścicielowi zależy na tym, aby możliwie jak najszybciej pozbyć się auta, a za uzyskane w ten sposób pieniądze kupić kolejny samochód. Szukając odpowiedniego dla siebie pojazdu, trzeba uwzględnić własne preferencje i potrzeby oraz możliwości finansowe. To znacznie ułatwia selekcję ofert. Przy tej okazji trzeba sprawdzać, kto sprzedaje samochód. Używane auto najlepiej nabyć od sprawdzonego i pewnego sprzedawcy, a takim właśnie jest doświadczony i cieszący się renomą salon.

Jakie korzyści daje zakup auta w salonie?

Jak podpowiadają doradcy z salonu Używane Jak Nowe, zakup używanego auta w salonie jest korzystny z wielu powodów. Co prawda za samochód zwykle trzeba zapłacić więcej niż za pojazd kupowany od osoby prywatnej, ale z drugiej strony nabywca ma pewność co do stanu technicznego i prawnego samochodu. Używane pojazdy wystawiane na sprzedaż w salonach są dokładnie weryfikowane pod tym kątem. Bardzo często są to auta poleasingowe, które mają świetnie udokumentowaną historię serwisową. Naprawiane były wyłącznie w autoryzowanych serwisach, ponieważ tego wymagają umowy leasingowe. Ponadto dobre i doświadczone salony przyjmują samochody w rozliczeniu oraz pomagają w sfinansowaniu zakupu kredytem.

Na co uważać, kupując używane auto w salonie?

Decydując się na zakup używanego auta w salonie, trzeba podejść do takiej transakcji, jak do każdej innej. Konieczne jest zatem wnikliwe zapoznanie się z dokumentacją serwisową oraz dokonanie dokładnych oględzin. Trudno wyobrazić sobie kupno samochodu z drugiej ręki bez jazdy próbnej – plusem salonów jest to, że odbywa się to bezstresowo. Dealer odpowiada za przygotowanie umowy, więc z punktu widzenia klienta formalności są uproszczone.

https://www.uzywanejaknowe.pl/

Udostępnij