prawko.com.pl

Blog tematyczny o motorach, samochodach i lifestyle'u.

Samochody

Strefy płatnego parkowania w Krakowie

Strefy płatnego parkowania w Krakowie

Ciężko znaleźć obecnie w Polsce duże bądź nawet średnie miasto, które nie ma stref płatnego parkowania. W Krakowie jest ich obecnie bez liku. Dzięki nim można walczyć z problemem zatłoczonych miejsc parkingowych, zwłaszcza tych zlokalizowanych w centrum miasta.

Strefy płatnego parkowania Kraków – co warto wiedzieć?

Strefa płatnego parkowania to obszar w mieście, gdzie za miejsce parkingowe trzeba zapłacić. Opłaty nakładane są w określonych godzinach bądź dniach tygodnia. Celem tego typu stref jest kontrolowanie ruchu pojazdów i nie tylko. Dzięki nim zwiększa się tez dostępność miejsc parkingowych, zwłaszcza tych w centrum miasta, gdzie popyt na nie jest ogromny. 

Zalet stref płatnego parkowania jest sporo. Oczywiście za to rozwiązanie trzeba płacić, jednak z powodu zwiększającej się liczby kierowców, w przypadku darmowych parkingów znalezienie wolnych miejsc w centrum Krakowa byłoby praktycznie niemożliwe. Dzięki takim strefom nawet w godzinach szczytu można zaparkować auto w zatłoczonym miejscu. 

Co warto odnotować, strefy płatnego parkowania motywują też mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej, rowerów czy hulajnóg elektrycznych, co jest bardzo ekologiczne, a przy tym pozwala też zmniejszyć natężenie ruchu na ulicach. 

Strefa płatnego parkowania Kraków

Okazuje się, że za parking nie trzeba płacić tylko poprzez parkometr. Obecnie dostępne są zaawansowane technologie, czyli w tym przypadku innowacyjne aplikacje mobilne. Dzięki nim korzystanie z parkowania w strefach płatnego parkowania jeszcze nigdy nie było tak wygodne. 

Strefa płatnego parkowania Kraków może być opłacona dzięki innowacyjnej aplikacji mobilnej AnyPark, która oferuje bardzo dużo funkcjonalności. Dzięki niej kierowcy nie muszą już szukać parkometru i stać w kolejce do niego. Aplikacja oferuje zaawansowane funkcje, np. powiadomienia o kończącym się czasie parkowania i możliwość przedłużenia czasu postoju z telefonu. To bardzo wygodne rozwiązanie, na które stawia coraz więcej kierowców. Dzięki aplikacji można zapłacić za wiele płatnych miejsc parkingowych w Krakowie. 

https://anypark.pl/

Udostępnij