prawko.com.pl

Blog tematyczny o motorach, samochodach i lifestyle'u.

Lifestyle

Obrazki do malowania po numerach

Obrazki do malowania po numerach

Nie wiesz co robić w wolnym czasie? Obrazki do malowania po numerach to świetne rozwiązanie i możliwość spróbowania swoich sił w malowaniu. To sposób na relaks i rozwój kreatywności. Do tego potrzebujesz tylko kilku akcesoriów i odrobiny wolnej przestrzeni. Pamiętaj, że nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym artystą. Każdy może się tego nauczyć.

Jak zacząć malować po numerach?

Obrazki do malowania po numerach są zadaniem banalnie prostym. Jedyne minimum jakie trzeba sobie zapewnić to stanowisko do pracy i kubek z wodą, w którym będziesz czyścić pędzle. O obraz i farby zupełnie nie musisz się martwić. Wszystko przyjdzie w zamawianym zestawie.

Istnieje wiele rodzajów obrazów do malowania. Poprzez krajobrazy, naturę, znane postaci, zwierzęta, samochody, jak, np. ttps://www.bimago.pl/malowanie-po-numerach/samochody.html czy własne zdjęcia.

Ważne, aby znaleźć swój sposób i jego się trzymać. Istnieje kilka zalecanych sposobów na malowanie, np:

  1. Rozłożenie farb i malowanie w kolejności zaczynając od farbki z numerem 1. Tym sposobem masz tylko jeden otwarty słoiczek, więc nie ryzykujesz, że kolory wyschną. Nie musisz też czyścić pędzelka, ponieważ korzystasz cały czas z jednego koloru. Oczywiście ten sposób ma wadę – mokra farba znajduje się na całym płótnie, przez co możesz ją rozmazać przez nieuważny dotyk.
  2. Malowanie zaczynając od górnego lewego rogu. Ten sposób od razu wyklucza wadę, która występuje w wyżej wymienionym sposobie. Na mniejszym fragmencie płótna widzisz od razu efekt końcowy danego fragmentu. Wadą natomiast, jest większe zużycie kolorów ze względu częstsze czyszczenie pędzelka.

Dlaczego warto malować po numerach?

Warto malować po numerach, ponieważ jest to przede wszystkim oryginalny sposób spędzania czasu. Nie tylko wycisza i uspokaja, a także uczy dokładności, precyzji i sumienności. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią mieć efekt widoczny od razu.

Dodatkowo obrazki do malowania po numerach aktywują obie półkule mózgu.. Prawa odpowiada za kreatywność i emocje. Lewa natomiast za logiczne i racjonalne myślenie.

Jakie korzyści niesie ze sobą malowanie po numerach?

Nie jest to tylko i wyłącznie forma rozrywki. Niesie ona za sobą szereg korzyści, m.in.:

  1. Zmniejsza poziom stresu
  2. Polepsza koncentrację
  3. Zwiększa cierpliwość
  4. Pomaga doświadczyć poczucia spełnienia
  5. Pozwala miło spędzić czas i się zrelaksować
  6. Aktywuje dwie półkule mózgu
  7. Pomaga rozbudzić kreatywność
  8. Pozwala na trening precyzji i skupienia

Alternatywa do malowania po numerach

Alternatywą do malowania po numerach może być, np. mapa zdrapka. Są one świetną pomocą w nauce, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Można znaleźć wiele rodzajów map zdrapek. Zobacz i sam się przekonaj.

Mapa zdrapka ma wiele zalet, np. nie trzeba postępować tak jak przy malowaniu po numerach. Można sobie pozwolić na dowolność i odkrywanie tego, co aktualnie nas zainteresowało. Zatem takie mapy również wyzwalają w nas kreatywność, którą w każdym wieku warto rozwijać.

Mapa świata zdrapka to także wspaniały pomysł na prezent, który każdego ucieszy. Jednocześnie można go wykorzystać jako narzędzie edukacyjne. Zdrapując mapę świata, można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o krajach, które się na niej znajdują. Na przykład, można dowiedzieć się, że w Australii jest najwięcej kangurów, a w Rosji najwięcej śniegu. Mapa świata na zdrapce to także świetna zabawa dla całej rodziny.

To także idealny sposób dla osób, które lubią podróżować. Mapa zdrapka może budzić także chęć odsłonięcia wszystkich miejsc, dzięki czemu można zyskać większą motywację, aby zwiedzić cały kraj, a nawet świat.

Udostępnij