prawko.com.pl

Blog tematyczny o motorach, samochodach i lifestyle'u.

Lifestyle

Jak i gdzie wypożyczyć auto na weekend?

Jak i gdzie wypożyczyć auto na weekend?

Planujesz weekendowy wyjazd z rodziną lub z przyjaciółmi, a nie dysponujesz własnym samochodem? Nic straconego! Znakomitym rozwiązaniem w takiej sytuacji może się okazać wynajęcie auta. Weekendowy najem pojazdów cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością.

Wynajem auta na weekend – kiedy warto to zrobić?

Na wynajęcie samochodu na weekendowy wyjazd warto zdecydować się w paru przypadkach – nie tylko z powodu braku czy niespodziewanej awarii własnego auta.  Omawiana usługa jest pomocna również wtedy, kiedy potrzebny jest pojazd z większą przestrzenią bagażową niż ta, którą ma prywatny samochód. Wyjazd w liczniejszym gronie zawsze wiąże się z koniecznością zabrania większej ilości bagaży. Nierzadko też jest tak, że samochód jest jedynym środkiem transportu, którym da się dotrzeć do miejsca docelowego, ponieważ nie kursuje tam zbiorowa komunikacja.

Wynajem auta na weekend – jak to zrobić?

Decydując się na wynajęcie auta na weekend, należy zacząć od znalezienia odpowiedniej wypożyczalni samochodów, której oferta odpowiada konkretnym preferencjom pod względem zawartości oraz ceny. Firma iPanek ma przygotowane atrakcyjne propozycje w tym zakresie zarówno dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wybrany samochód można zarezerwować online za pośrednictwem strony internetowej usługodawcy. W tym celu wypełnia się formularz rezerwacyjny, w którym podaje się termin, godzinę i miejsce odbioru oraz zwrotu pojazdu. We wspomnianej wypożyczalni punkty odbioru i zwrotu auta nie muszą być jednakowe. Samochód można odstawić nawet w innym mieście aniżeli te, w którym zostało ono wypożyczone.

Wynajem auta na weekend – dlaczego to się opłaca?

Na korzyść wynajęcia samochodu na weekend przemawia parę istotnych przesłanek. Przede wszystkim można liczyć na dostęp do sprawnych, dobrze wyposażonych, ekonomicznych i świetnie przygotowanych do jazdy aut. Niejednokrotnie opłaca się to z czysto ekonomicznego punktu widzenia. Do umowy można dopisać drugiego kierowcę, istnieje też opcja skorzystania z innych dodatkowych usług.

Udostępnij