Przekroczenie predkosci - wynik negatywny.

Jeśli masz pytania dotyczące egzaminów.
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
andy_psv
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Przekroczenie predkosci - wynik negatywny.

Postautor: andy_psv » sob, 25 paź 2008, 1:49

Witam.

Kilka dni temu mialem egzamin praktyczny na kat. B.
Plac manewrowy wyszedl bardzo dobrze, potem miasto...

Pierwsze 5 min troche sie nogi trzesly, sprzeglo jakos nieswojo dzialalo.
Po 10 minutach bylo juz ok. Jechalem jak na kursach. Na spokojnie. Wszystko szlo bardzo dobrze. Trasa byla raczej trudna. Same lewoskrety, jazda przez wiele "pulapek" w miescie itd, ale dawalem rade... I tak sobie jezdzilem, jezdzilem, jezdzilem....

Czulem sie zbliza sie koniec egzaminu. Przeanalizowalem o ktorej zaczynalem i wyszlo mi na to ze juz powoli koniec. Jechalem wtedy dluuuuuuuuuuuuga prosta ulica.

Jeszcze jedno male rondo i wracam do osrodka usmiechniety. Mysle, ze wszystko ok. Egzaminator mowi ze jazde ocenia celujaco, wszystko bardzo dobrze, ALE... i mowi ze 2x przekroczylem predkosc. Ja pytam gdzie? Odpowiada ze na ulicy Brzozowej. Mysle, mysle... jechalem 45-48... CHOLERA!! Racja... jest tam ogarniczenie do 40... Nie zauwazylem tych ograniczen. Zaznaczyl wszystkie pola na P oprocz " stosowowanie sie do znakow poziomych i pionowych" czy jakos tak... i na dole wpisal " 2x przekroczenie predkosci o ok. 10km/h "
Uslyszalem juz tylko " Wynik negatywny, dziekuje. " i tyle...
Zdenerwowany jak cholera bylem... wszystko tak dobrze szlo a oblalem bo przekoczylem predkosc...

No i teraz mam trzy pytania:

1. Czy jest jakas tolerancja predkosci jazdy? Slyszalem rozne teorie... jedna z nich mowi "mozna przekroczyc o 2km/h " a druga " mozna przekroczyc o 20% dopuszczalnej predkosci " Jak to w koncu jest?

2. Czy jezeli na tej ulicy byly 2 znaki " 40" to znaczy ze 2x popelnilem ten sam blad - przekroczenie predkosci ?

3. Ile mam czasu na odwolanie sie od decyzji?

Pozdrawiam andy_psv

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Re: Przekroczenie predkosci - wynik negatywny.

Postautor: GrzegorzPPP » sob, 25 paź 2008, 7:50

andy_psv pisze:No i teraz mam trzy pytania:

1. Czy jest jakas tolerancja predkosci jazdy? Slyszalem rozne teorie... jedna z nich mowi "mozna przekroczyc o 2km/h " a druga " mozna przekroczyc o 20% dopuszczalnej predkosci " Jak to w koncu jest?

Nie wiem jak to jest na egzaminie, ale w normalnym życiu tolerancja jest ~6km/h z powodu przekłamań licznika.

andy_psv pisze:2. Czy jezeli na tej ulicy byly 2 znaki " 40" to znaczy ze 2x popelnilem ten sam blad - przekroczenie predkosci ?

tak

andy_psv pisze:3. Ile mam czasu na odwolanie sie od decyzji?

o ile się nie mylę to 30 dni przechowują taśmy z kamer

Szyna
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: Szyna » sob, 25 paź 2008, 8:15

Taśmy przechowują 14 dni. Według mnie nie masz Cie co odwoływać... Miał święte prawo oblać Cie za przekroczenie prędkości.

Awatar użytkownika
Kasienka88
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: Kasienka88 » sob, 25 paź 2008, 10:00

A ja słyszałam ze można 10% przekroczyc prędkość... czyli przy 40km/h mogles tylko o 4 km/h

justys123
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: justys123 » sob, 25 paź 2008, 16:36

mi znow mowiono ze wtrakcie egzaminu nie moge przekroczyc predkosci lacznie o 20 km. tzn jak na 50 jade 60 to jest ostrzezenie ze strony egzaminatora albo najczesciej nie mowi nic. dopoki nie zrobie drugi raz tego samego- czyli znow o 10 sobie przekrocze, wtedy dziekujemy i nie zdane

viera
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: viera » ndz, 26 paź 2008, 15:51

kolego andy_psv
Odwoływanie nic nie da.Ewidentnie wina twoja.Nie szukaj winy po stronie egzaminatora tylko przestrzegaj przepisów a napewno zdasz.
Cały przebieg egzaminu jest nagrany i wyjdziesz na g----a.
1. Jeżeli na egzaminie państwowym przekroczysz dopuszczalną prędkość o więcej niż 20km/h to egzamin zostanie przerwany i wynik jest negatywny.
2. Jeżeli w czasie egzaminu dwukrotnie przekroczysz dopuszczalną predkość o mniej niż 20km/h to egzaminator nie przerywa egzaminu lecz wynik jest negatywny.Jest to traktowane jako dwukrotne nieprawidłowe wykonanie tego samego zadania co skutkuje negatywnym wynikiem egzaminu i o tym cie poinformuje po egzaminie.
W drugim przypadku nie jest określone o ile można przekroczyć, masz nie przekraczać
Tego powinni czyć instruktorzy na kursie. Czy uczą????????

Anula599
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: Anula599 » wt, 28 paź 2008, 12:11

viera pisze:kolego andy_psv
Odwoływanie nic nie da.Ewidentnie wina twoja.Nie szukaj winy po stronie egzaminatora tylko przestrzegaj przepisów a napewno zdasz.
Cały przebieg egzaminu jest nagrany i wyjdziesz na g----a.
1. Jeżeli na egzaminie państwowym przekroczysz dopuszczalną prędkość o więcej niż 20km/h to egzamin zostanie przerwany i wynik jest negatywny.
2. Jeżeli w czasie egzaminu dwukrotnie przekroczysz dopuszczalną predkość o mniej niż 20km/h to egzaminator nie przerywa egzaminu lecz wynik jest negatywny.Jest to traktowane jako dwukrotne nieprawidłowe wykonanie tego samego zadania co skutkuje negatywnym wynikiem egzaminu i o tym cie poinformuje po egzaminie.
W drugim przypadku nie jest określone o ile można przekroczyć, masz nie przekraczać
Tego powinni czyć instruktorzy na kursie. Czy uczą????????

Viera ma rację:
Przerwanie egzaminu państwowego ma miejsce gdy przekroczysz dopuszczalną prędkość o więcej niż20 km/h. Tak przynajmniej pisze w moim podręczniku z którego się uczyłam.

karolak
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: karolak » pt, 24 paź 2014, 9:19

Chyba odwołanie się nic nie da. Musisz zdawać egzamin jeszcze raz.
Ja po zdaniu prawka od razu pojechałam samochodem na wakacje. Byłam w [ciach!] Świetny wypoczynek po wszystkich stresach. Serdecznie polecam.

Za spam i reklamy dziękujemy / BiałaDama

piotrdrift
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: piotrdrift » czw, 06 lis 2014, 9:51

Przekroczenie prędkości to normalny błąd, nie ma co się odwoływać. Następnym razem musisz być uważniejszy, choć wiem, że stres robi swoje.
Ostatnio zmieniony pn, 01 cze 2015, 14:54 przez piotrdrift, łącznie zmieniany 1 raz.

thomasss
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: thomasss » wt, 30 gru 2014, 9:52

nam na kursie zwracano uwagę, aby pilnować prędkości. wiadomo, że stres robi swoje, ale... człowiek uczy się na błędach.

maciejuuu123
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: maciejuuu123 » wt, 10 lut 2015, 9:22

Nic nie da odwołanie. Przekroczenie to złamanie przepisu, to tak jak jazda na czerwonym świetle.

amaze
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: amaze » wt, 23 cze 2015, 9:06

przykra sytuacja, ale mówi się trudno. błąd to błąd. mam nadzieję, że przy kolejnym podejściu udało ci się zdać bez problemu

Tadzik74
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: Tadzik74 » czw, 27 sie 2015, 21:31

Też ten sam błąd popełniłem, tylko, że to było w 2006 roku. To był mój 3 egzamin. Przekroczenie było o mniej niż 10 km i też dwukrotnie, chociaż w jednej kwestii udało mi się wywinąć, bo znak był zasłonięty przez drzewo i miałem prawo go nie widzieć. Odwołanie przyniosło efekt, bo dołączyłem nagranie z przejazdu tą samą trasą co egzamin i udowodniłem, iż nie było możliwości dostrzeżenia tego znaku. Jeżeli u Ciebie znaki były widoczne to odwołanie nic nie da.

Mrozu
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: Mrozu » czw, 24 wrz 2015, 21:18

Tadzik no i co, uznali egzamin za zdany? Nie miałeś kolejnego podejścia do egzaminu za free?

Wróć do „Pytania do Egzaminatora”