Gdzie należy się zatrzymać?

Jeśli masz pytania dotyczące egzaminów.
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Qba13
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Gdzie należy się zatrzymać?

Postautor: Qba13 » sob, 19 paź 2013, 22:54

Proszę o wytłumaczenie mi tej sytuacji. Instruktor mówił mi, że to ja decyduje, "wybieram" gdzie mam się za trzymać przez skrzyżowaniem za znakiem "STOP". Tutaj na testach taka oto sytuacja.

Obrazek

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Re: Gdzie należy się zatrzymać?

Postautor: Krzycho92 » ndz, 20 paź 2013, 18:12

Gdy jest znak STOP to miejsce zatrzymania się powinna wyznaczać ciągła linia poprzecznie "namalowana" na drodze - podobnie jak przy znaku Ustąp Pierwszeństwa (czyli trójkąt) są namalowane trójkąciki gdy dojeżdżasz do skrzyżowania. Jeśli tej linii nie ma to zatrzymujesz się w miejscu bezpiecznym i jednocześnie dającym Ci dobrą widoczność drogi poprzecznej. Jeśli natomiast linia (lub trójkąciki w przypadku znaku ustąp pierwszeństwa) jest to zatrzymujesz się oczywiście przed nią.

Qba13
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: Qba13 » ndz, 20 paź 2013, 20:29

http://www.iv.pl/images/48591456298482825521.jpg

No rozumiałem to, że w "dowolnym" to przed linią ale chyba nie o to chodziło.

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » ndz, 20 paź 2013, 22:39

Jest tak: widzisz znak STOP, po czym jest linia zatrzymania się - zanim wyjedziesz z tej ulicy i skręcisz gdzieś/pojedziesz dalej MUSISZ (tzn. egzaminowo) zatrzymać się przed tą linią. Czyli nawet jak wcześniej zatrzymasz się np. 5 metrów przed tą linią bo przed Tobą jakiś samochód też skręca gdzieś to Ty i tak musisz potem zatrzymać się jeszcze raz przed tą linią.

Wróć do „Pytania do Egzaminatora”