Przygotowanie się do jazdy-w jakim czasie?

Jeśli masz pytania dotyczące egzaminów.
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Awatar użytkownika
follow your dreams
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Przygotowanie się do jazdy-w jakim czasie?

Postautor: follow your dreams » czw, 20 gru 2012, 20:56

Witam.
Piszę , ponieważ chciałabym zapytać czy jest ustanowiony z góry i ograniczony czas na przygotowanie się do jazdy (na ustawienie lusterek , zagłówków , fotela , światła , pasy , ręczny)?
Dziś nie zaliczyłam , długo ustawiałam lusterka gdyż mimo , że naciskałam przyciski ani drgnęły dopiero po jakimś czasie ;\ Egzaminator zaczął mnie poganiać , że zbyt długo przygotowuje się do jazdy (według niego trwało to około 5 minut , ja niestety tego nie śledziłam) ;\
Z tego , że zaczął mnie pośpieszać zapomniałam zwolnić ręcznego i tak pojechałam na łuku i oblałam.

Druga kwestia to marudził mi gdy pokazywałam pod maską płyn do spryskiwaczy.
Pokazałam gdzie się znajduje i na to jak sprawdzamy powiedziałam , że pryskamy na szybę...
Powiedział , że to zastosowanie.Więc odkręciłam korek ale nic nie było widać (nie ma maksimum minimum jak przy płynie chłodzącym czy hamulcowym) więc zbaraniałam.Powiedziałam , że jest ale nie było go widać w szyjce.I nie wiem.Coś tam mamrotał ale w końcu się odczepił.
Powiedziałam też , byle by był.Ale do tej pory nie wiem co powinnam powiedzieć i o co mu chodziło.
Jak więc sprawdzamy poziom płynu spryskiwaczy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
-stała bywalczyni WORD-u.

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Re: Przygotowanie się do jazdy-w jakim czasie?

Postautor: Krzycho92 » pt, 21 gru 2012, 0:28

Mi na kursie instruktorzy tłumaczyli, że po tym jak wskażesz na zbiornik (lokalizacja), musisz powiedzieć, że płyn jest (mimo że go nie widać) bo płyn znajduje się głębiej/niżej i dlatego go nie widzimy.
Kwestia przygotowywania do jazdy - było powiedzieć egzaminatorowi, że lusterka nie działają, bo np. mogły przymarznąć (jeśli elektryczne) i to nie jest Twoja wina. Wtedy jak by Ci to uznał jako błąd (i to by wpłynęło na wynik egzaminu), to możesz się odwołać - a o ile pamiętam to w środku pojazdów egzaminacyjnych są mikrofony i zostało by to nagrane.

Awatar użytkownika
Ekhangel
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Ekhangel » pt, 21 gru 2012, 16:52

Mi na kursie instruktorzy tłumaczyli, że po tym jak wskażesz na zbiornik (lokalizacja), musisz powiedzieć, że płyn jest (mimo że go nie widać) bo płyn znajduje się głębiej/niżej i dlatego go nie widzimy.

A jak płynu jednak nie ma, to odwołujemy się od decyzji egzaminatora z uzasadnieniem, iż Krzychu z prawko.com.pl kazał nam powiedzieć, że jest.

Awatar użytkownika
follow your dreams
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: follow your dreams » pt, 21 gru 2012, 22:31

Zdenerwował mnie z tym czasem.Ale te lusterka ...długo musiałam "czekać" aż cokolwiek się ruszą... ;\
Nigdzie nie widziałam żeby pisało ile czasu jest na przygotowanie się do jazdy.
Ostatnio przeniosłam się z jednego miasta do innego.Tam miałam sporo podejść ale nigdy nie zapomniałam o ręcznym ;\ Wszystko było ok i normalnie się przygotowywałam nikt mnie nie poganiał tylko normalnie pytali czy już jestem gotowa.A tu takie chamstwo i prostactwo ;|

Awatar użytkownika
Slavo
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: Slavo » śr, 02 sty 2013, 23:29

Ekhangel pisze:

A jak płynu jednak nie ma, to odwołujemy się od decyzji egzaminatora z uzasadnieniem, iż Krzychu z prawko.com.pl kazał nam powiedzieć, że jest.

@ Ekhangel, Haha, dobre :)

Wszystko zależy od auta, niektóre mają miarkę przymocowaną do zakrętki z oznaczoną wartością MIN i MAX. W niektórych widać płyn po odkręceniu korka, jeśli natomiast nie jesteśmy w stanie sprawdzić poziomu płynu wzrokowo wówczas jesteśmy zmuszeni go użyć ( spryskać szybę ) Myślę, że obszerniejsze wyjaśnienie ( bez przesady ofc ) tematu egzaminatorowi wystarczyłoby. :)

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » pt, 18 sty 2013, 1:11

Slavo pisze:
Ekhangel pisze:A jak płynu jednak nie ma, to odwołujemy się od decyzji egzaminatora z uzasadnieniem, iż Krzychu z prawko.com.pl kazał nam powiedzieć, że jest.
@ Ekhangel, Haha, dobre :)

Po pierwsze, ja tylko powtarzam to co mi instruktor powiedział - bynajmniej nie wymyśliłem sobie tego sam...
Po drugie, jeśli mi tak instruktor tłumaczył, to nie mam powodu by mu nie ufać, skoro jest instruktorem i każdemu tak tłumaczy. Idąc tym tokiem podważania informacji podawanych przez instruktorów, to równie dobrze może w ogóle lepiej uczyć się przepisów samemu i obsługi samochodu również, bo instruktor wytłumaczy/powie źle i egzamin w plecy?

Awatar użytkownika
Ekhangel
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Ekhangel » pt, 18 sty 2013, 4:17

Tejk yt izi, Krzychu. Bardziej chodziło mi o sam fakt podkreślenia bezsensownego kuriozium, jakim jest egzamin. "Nie widać, czy jest, ale ma być, więc powiedz, że jest". Teatrzyk przedszkolny to jakiś, czy weryfikacja wiedzy i umiejętności? Twojej winy tu żadnej nie ma.

może w ogóle lepiej uczyć się przepisów samemu i obsługi samochodu również

To nawet wskazane, zwłaszcza dla niektórych, ale już PO egzaminie.

Wróć do „Pytania do Egzaminatora”