Dlaczego mnie oblał ?

Jeśli masz pytania dotyczące egzaminów.
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Muszkins
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Dlaczego mnie oblał ?

Postautor: Muszkins » sob, 02 paź 2010, 23:22

Witam wszystkich ! ;)

Nurtuje mnie jedna sprawa:

Jest ładny dzień, godzina już prawie 19.00 Siedzę sobie w WORDzie (Zamość) i czekam na egzamin praktyczny na prawko. W końcu nadszedł mój czas...Egzaminator wyglądał na miłego nawet na początku trochę żartował. Łuk i "górkę" zdałem bezbłędnie. Wyjeżdżam na miasto, stoi sobie samochód po prawej ukosem i wystaje trochę na jezdnie (tylnymi kołami jakies 40cm), jest to dosłownie 100 metrów od wordu jest to dwukierunkowa, ale dodam, że nie ma na niej żadnej lini nawet przerywanej. Z naprzeciwka wyjechały trzy samochody. Oceniłem, że spokojnie zmieszczę się między nimi. Kierunek no i spokojnie omijam. A ten łapie za kierownice i wyrywa mi z rąk i do mnie "Panie ! Co pan robisz !! Przecież to by była czołówka. KONIEC EGZAMINU ! AŻ mi się gorąco zrobiło"

Tak, tak oblał mnie 100 metrów za wordem nawet nie zobaczył jak jeżdże :(. Droga była naprawdę szeroka i miejsca było sporo. Jechałem pewnie samochód mi nie gasł, panowałem na nim. Powiem wam z ciekawości, że nawet trochę mnie rozbawiło jak krzyknął że to by była czołówka :D :D Przecież chyba bym się nie zabił co ? :D. Teraz czwarte podejście

No i teraz pytanie, którego się spodziewacie ;) - Czy miał prawo mnie oblać ?

akaahyymm
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Re: Dlaczego mnie oblał ?

Postautor: akaahyymm » ndz, 03 paź 2010, 0:00

Trudno jest ocenić takie rzeczy nie widząc twego zdarzenia. Tobie mogło się wydawać, że się zmieścisz, ale egzaminator jeździ jednak trochę dłużej. ;) Swoją drogą rozbawiło mnie to, że najpierw piszesz, ze już 100 m za WORDem oblałeś, że egzaminator nie mial nawet możliwości ocenić jazdy, a twierdzisz, że jechałeś oewnie i Ci nie gasł, a jak sam zaznaczyleś wcześniej jechałeś TYLKO ok 100m ;) pozdro.

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » ndz, 03 paź 2010, 0:21

Jeśli jesteś tak bardzo pewien swego, odwołaj się od wyniku egzaminu, będziesz mógł wtedy obejrzeć film i zobaczyć, kto miał rację. My tu nic nie wykombinujemy.
Przecież chyba bym się nie zabił co ?

Wiesz, ilu ludzi dziennie mówi gdzieś na świecie:
- spokojnie, znam się nad tym
- spokojnie, panuję nad wszystkim
- przecież nas nie zabiję
- bez paniki, te które szczekają, nie gryzą
- etc...?

Muszkins
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: Muszkins » ndz, 03 paź 2010, 10:38

Ja dosłownie wyjechałem z wordu jechałem prosto i skręciłem i chciałem ominąć ten samochód i już mnie oblał.

Więc przez te sto metrów ocenił jak ja jeżdżę ? To była prosta droga i skręt w lewo. Co tu można zobaczyć ?

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » ndz, 03 paź 2010, 11:16

Jeśli jechałeś na czołówkę i było zagrożenie kolizją, to miał prawo Cię oblać - w określonych sytuacjach egzaminator ma prawo przerwać egzamin. I absolutnie do tego nie potrzeba mu oceny tego, jak jeździsz. Gdyby przy wyjeździe z WORDu był STOP, a Ty byś się na nim nie zatrzymał, egzamin miałbyś zakończony po dwóch metrach.

Awatar użytkownika
Shunkiano
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Shunkiano » sob, 06 lis 2010, 10:00

Nie to żebym krytykował, jak miałem wczoraj swój egzamin też miałem podobną sytuację to dla świętego spokoju ustąpiłem pierszeństwa samochodom z naprzeciwka a dopiero później ominąłem samochód

Awatar użytkownika
dana09
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: dana09 » sob, 06 lis 2010, 16:03

Muszkins-jest tak jak powiedział Hipek!
Jest to błąd skutkujący przerwaniem egzaminu i nie ma o czym dyskutować.
Powodując zagrożenie, popełniłeś taki właśnie błąd.
Ostatnio zmieniony pn, 21 mar 2011, 11:58 przez dana09, łącznie zmieniany 1 raz.

kadilak
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: kadilak » sob, 06 lis 2010, 17:24

nie dawno gadałem o takiej sytuacji z instruktorem zrobiłem podobnie szeroka ulica 2kierunkowa po mojej stronie zaparkowane auto ( z deka wystawało ) i z nad przeciwka w miarę daleko jechały auta i chciałem ominąć zrobiłem to ale instruktor do minie tak nie rób bo będzie po egzaminie od razu ja do niego ale czemu a on że egzaminator może poczuć się zagrożony a wtedy może oblać dodając że uczy mnie jedynie pod egzamin bo każdy kto jeździ to wie jak praktyka którą trzeba mieć na egzamin mija się z tym jak się jeździ normalnie... . Niestety wiele jest idiotycznych rzeczy jak np jechanie 50 na dwukierunkowej ulicy szerokiej jak pas startowy mnie aż krew zalewa jak czasami wlecze się te 50 i sznur aut wyprzedza... chyba powinny zmienić te przepisy teraz nie śmigają ludzie maluchami czy ciągnikami mogli by dać z 50 do 60 i z 60 - do 70

Lotos
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: Lotos » sob, 06 lis 2010, 23:01

Z doświadczenia własnego oblanego egzaminu wiem, ze najlepiej zawsze przepuścić pojazdy i dopiero na spokojnie wjechać na pas czy ominąć. Ale nie łam się i spróbuj jeszcze raz, będzie dobrze

Awatar użytkownika
Slavo
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: Slavo » ndz, 07 lis 2010, 12:48

Generalne zasada na egzaminie to [Nie spieszy mi się] ;D I warto się do niej stosować, przepuszczać innych postać sobie tu i tam, być miłym uprzejmym dla nie zawsze uprzejmych pieszych itd... ;P Na prawdę warto wziąć sobie to do serca.

Awatar użytkownika
Petrosdbz20
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: Petrosdbz20 » ndz, 07 lis 2010, 16:53

Jak ja chciałem sobie postać tu i tam, to mnie poganiał egzaminator ;p

Awatar użytkownika
allall
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: allall » ndz, 07 lis 2010, 17:02

Slavo pisze:być miłym uprzejmym dla nie zawsze uprzejmych pieszych itd... ;P

Miło jest, jak pieszy kiwnie głową w podziękowaniu, za umożliwienie przejścia. :) Aż się kierowcy zaraz milej dalej prowadzi. :) A jeszcze jak jest to ładna dziewczyna... :) Ja zawsze ustępuję osobą na przejściu. :) (sorry za OT.)

Awatar użytkownika
kwachu
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: kwachu » śr, 17 lis 2010, 21:47

Nie chcę zakładać nowego tematu więc...:
Kolega zdawał egzamin i oblał poprzez wymuszenie pierwszeństwa. Jak on mi tłumaczył, kierowca wg niego wyglądał jak by sam nie wiedział jak się zachować i staną w miejscu. Kolega wykorzystał sytuację i pojechał, by nie tamować uchu. Następnie usłyszał, by się zatrzymał. Myślę, że wymuszenie zachodzi wówczas gdy kierowca mający pierwszeństwo jest zmuszony do zatrzymania lub zmniejszenia prędkości, co nie miało miejsca podczas jazdy.
Pytanie: czy egzaminator słusznie zakończył egzamin?

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 17 lis 2010, 22:42

kwachu pisze: gdy kierowca mający pierwszeństwo jest zmuszony do zatrzymania lub zmniejszenia prędkości,
...lub zmiany kierunku ruchu.
Z drugiej strony kolega nie wszystko musiał widzieć. Być może była to jedna z "tych" spraw, zależnych od interpretacji i nastroju egzaminatora.

Awatar użytkownika
kwachu
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: kwachu » śr, 17 lis 2010, 23:12

Więc warto by się odwołać?

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 17 lis 2010, 23:26

Moim (i tylko moim) zdaniem w takim przypadku są małe szanse na powodzenie. Ale próbować można zawsze.

Awatar użytkownika
Slavo
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: Slavo » pt, 19 lis 2010, 20:03

Też myślę, że można jeżeli tamten faktycznie stał.... Ale radzę uczestniczyć w nagraniu... Bo są i takie asy w wrodzie, że robią wszystko za Twoimi plecami a Ty sobaczysz tylko świstek wysłany listownie ofc. rozpatrzony negatywnie ;)

panieneczka
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: panieneczka » pn, 20 gru 2010, 21:56

A tak z czystej ciekawości spytam, czy nagranie z egzaminu można obejrzeć tylko wtedy, kiedy się podejmie decyzję o odwoływaniu się do wyniku, czy tak po prostu można obejrzeć jeśli się ma jakieś wątpliwości, a nie chce się wszczynać procedury?

lawinia
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: lawinia » wt, 21 gru 2010, 11:14

Nie to żebym krytykował, jak miałem wczoraj swój egzamin też miałem podobną sytuację to dla świętego spokoju ustąpiłem pierszeństwa samochodom z naprzeciwka a dopiero później ominąłem samochód

A to ja też tak zrobiłam: na egzaminie, owszem: czyli czekałam dwie sekundy więcej, zorientowałam się, postawiłam się w miejscu pasażera, więc mógłby poczuć zagrożenie, no to się zatrzymam i przepuszczam.. bo rzeczywiście może być kolizja, chyba, że były baaaaardzo daleko.

Mam od niedawna prawka, i przedemną pierwsza trasa do teściów i właśnie tego się boję.... takich, co wyprzedzają sznur samochodów... z prędkością conajmniej 180... wtedy kołatania serca można dostać, mam nadzieję, że zawału nie dostanę..:D

kaka
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: kaka » ndz, 20 mar 2011, 18:48

Witam ;) ostatnio miałem praktyczny egzamin . Egzaminator mnie oblał poniewaz przy zawracaniu z wykorzystaniem wjazdu wymusilem pierszenstwo. Na egzaminie mam straszny problem ze skupieniem się bo sie denerwuje . macie jakis pomysł jak sie uspokoic ?

Wróć do „Pytania do Egzaminatora”