Na jakich zadaniach najczęsciej można oblać ???

Jeśli masz pytania dotyczące egzaminów.
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
karol.łukasiak
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Na jakich zadaniach najczęsciej można oblać ???

Postautor: karol.łukasiak » pn, 11 lut 2008, 16:23

Witam, pochodzę z gdańska i już niedługo będę miał egzamin praktyczny, ale nurtuje mnie pytanie na czym mogę oblać...
Proszę o pomoc
Na jakich zadaniach często egzaminatorzy oblewają kursantów
Pozdrawiam

stachoo0
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: stachoo0 » pn, 11 lut 2008, 18:10

na wszystkim
oblewają na zadaniach dwukrotnie źle wykonanych lub po stworzeniu zagrożenia BRD.
nie ironizuję ani troche
na placu to najczęsciej płyny i światła, a na miesćie to wymuszanie pierwszeństwa, najechanie na podwójną ciągłą ... cała masa rzeczy.

Awatar użytkownika
Bobie
Egzaminator
Egzaminator

Postautor: Bobie » pt, 15 lut 2008, 19:03

Witam. Skupię się na zadaniech wykonywanych w ruchu drogowym. Podstawą do otrzymania oceny negatywnej jest dwukrotne popełnienie, wykonanie nieprawidłowo jakiegoś zadania. Tu przykładów jest tyle, ile jest zadań np. 2x przejechanie przez linię ciągłą, 2x niedojechanie do lewej krawędzi na jezdni jednokierunkowej przed wykonaniem manewru skrętu w lewo lub zawracania na skrzyżowaniu itp. Jeśli chodzi o przerwania egzaminów to najczęściej mają one miejsce z powodu wymuszenia pierwszeństwa, lub niezastosowania sie do sygnałów świetlnych - np. czerwone światło. Pamiętaj, aby na egzaminie pojechać zgodnie z przepisami... nie może być inaczej bo to przecież egzamin i jeśli to zrobisz, to więcej niż połowa sukcesu. Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Santiago
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Opanowanie to podstawa!

Postautor: Santiago » sob, 16 lut 2008, 12:43

Bobie ma 100% racji. Opanowanie i spokój i zdasz. Należy myśleć, że wsiada się we własny samochód i masz po prostu gdzieś dojechać :)
Jeśli chodzi o błędy to mogę jeszcze dopowiedzieć do słusznych uwag egzaminatora, przejścia dla pieszych, na których mogą się znaleźć mniej lub bardziej inteligentni ludzie. Trzeba na nich bardzo uważać. Wydaje Ci się że nie wejdą a rzeczywistość okazuje sie inna. :)
Dla potwierdzenia mojej tezy mogę powiedzieć tyle że przez to właśnie nie zdałem za pierwszym razem. Pieszy wybiegł mi na przejście do tego na czerwonym, no i wynik negatywny. bo był na przejściu. Na szczęście później było lepiej i prawko już jest. :D

P.S
Spokój to połowa sukcesu!!!

lawinia
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Re: Na jakich zadaniach najczęsciej można oblać ???

Postautor: lawinia » pn, 13 gru 2010, 17:05

Pieszy wybiegł mi na przejście do tego na czerwonym, no i wynik negatywny. bo był na przejściu. Na szczęście później było lepiej i prawko już jest.

Tak, tu masz rację, ja też tak robię, mam egzamin w czwartek, ale nauczyłam się, że najważniejsze jest reagować na daną sytuację, czyli jak samochód albo pieszy wejdzie mi pod koła.. zatrzymam się bez względu na to, że mam pierwszeństwo, przecież przejechać go nie mogę :D a pozatym też nauczono mnie, że jazda musi być bezpieczna, zgodna z przepisami, ale bezpieczna, hiperpoprawność czy przedobrzenie też na dobre nie wyjdzie(przez to jeden z egzaminów nie zdałam..)

Porsche_lover
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: Porsche_lover » sob, 05 mar 2011, 1:13

ja gadalem przed egzaminem z kolesiem, ktory nie zdal 9razy - jego bledy, to przejazd przez czerwone swiatlo, zatrzymanie na pasach, zapomnial wlaczyc swiatel, nie zatrzymal sie przed stopem i takie tam... wrocil na fotelu kierowcy, nie zdal 10ty raz - tak mi sie go szkoda zrobilo... ja po nim z tym samym instruktorem na szczescie zdalem :) (za 2gim podejsciem), ale powiem, ze mnie najbardziej stresuje, jak ktos wybiega na ulice - niby nie ma znaku, ktory pozwala przechodniom przechodzic w danym miejscu, a jednak to robia i co ja mam stac i blokowac ruch? Wiadomo, ze go nie przejabe, ale autentycznie wcisnac hamulec do dechy, to troche glupio, wiec po prostu zwalnialem, az przeszedl, zmiana biegu i jade dalej. Pamietaj tez, zeby nie trzymac nogi nad sprzeglem, bo w trakcie jazdy moze ci ta noga opadac i bedziesz mial problemy z plynnoscia. Wszyscy boja sie rond - ja na rondach odpoczywam - duze kolko (zwlaszcza przy zawracaniu) pasy jasno namalowane, wszystko widac, tylko jechac. Ogolnie wazne jest opanowanie i koncentracja. Jak pewnie jedziesz, to nie bedzie mial zastrzezen.

netsatan
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: netsatan » sob, 05 mar 2011, 2:11

Porsche_lover pisze: Pamietaj tez, zeby nie trzymac nogi nad sprzeglem, bo w trakcie jazdy moze ci ta noga opadac i bedziesz mial problemy z plynnoscia.

No i zarżniesz sprzęgło.

Hipek, przepraszam, wiem, jestem złym użytkownikiem, ale nie mogę się powstrzymać od offa ; D

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » sob, 05 mar 2011, 2:31

Re. netsatan
Czasami trzeba.

Awatar użytkownika
BiałaDama
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: BiałaDama » sob, 05 mar 2011, 11:55

Mój instruktor mi mówił, że jednym z najczęściej popełnianych błędów było/jest wymuszanie pierwszeństwa.

Wróć do „Pytania do Egzaminatora”