Termin ważności kursu- powrót do prawka po latach. Co i jak?

Jeśli masz pytania dotyczące egzaminów.
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Amper
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Ponowne podejscie do Egzaminu po uplywie kilku lat.

Postautor: Amper » pt, 25 lut 2011, 23:44

Witam serdecznie.
Na wstepie,za nim przejde do konkretu sprawy,chcialbym z gory przeprosic jesli umiescilem temat w nieodpowiednim miejscu(jesli tak jest to prosilbym o przeniesienie do odpowiedniego dzialu) a takze jesli taka sprawa byla poruszana juz na forum(po pierwsze w sumie nie wiem dokladnie jak zakwalifikowac moj problem, a po drugie jestem strasznie leniwy).
A teraz sedno sprawy.
Kilka lat temu rozpoczalem kurs na prawo jazdy.Po zakonczeniu jak wiadomo przystapilem do pierwszego egzaminu panstwowego.Teorie zaliczylem ale niestety gorzej poszlo z praktyka.W skrocie mowiac do egzaminu praktycznego podchodzilem 5 razy (4 na starych zasadach i raz krotko po wprowadzeniu zmian jakies 4 lata temu).Waznosc teorii minela krotko po moim 5 podejsciu,po czym odpuscilem sobie dalsze proby.Jak juz wspominalem ostatnie podejscie mialem okolo 4 lat temu.
I tu pojawiaja sie po tym okresie czasu pytania,w zwiazku z tym ze w sumie przydaloby sie cos zrobic w kierunku uzyskania prawa jazdy.

Czy po uplywie takiego okresu czasu,jesli chcialbym znow sprobowac,musialbym od nowa rozpoczac kurs i po zaliczeniu dopiero moglbym przystapic do ponownego egzaminu teoretycznego i praktycznego? A moze wystarcza wykupienie jakies ilosci godzin ?
Jak to wyglada pod wzgledem prawnym ?

Dodam ze nie wyciagalem papierow po ostatnim podejsciu, wiec nadal znajduja sie w WORD (zapewne gdzies gleboko w archiwum).
Jesli jest osoba dobrze zorientowana w temacie mialbym ogromna prosbe aby poinstruowala mnie co dokladnie zrobic/zalatwic by moc w moim przypadku przystapic do egzaminow.Tyczy sie to takze papierow,jesli wogole sa one jeszcze wazne i potrzebne do czegos po takim czasie(chodzi konkretnie o to,ze chcialbym zdawac w miescie w ktorym mieszkam,a dokumenty zostaly w innej miejscowosci)

Mam nadzieje,ze to co napisalem jest chociaz w malym stopniu zrozumiale a takze ,ze znajdzie sie ktos komu bedzie sie chcialo przeczytac to co naskrobalem i bedzie w stanie mi pomoc.

Awatar użytkownika
BiałaDama
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Re: Ponowne podejscie do Egzaminu po uplywie kilku lat.

Postautor: BiałaDama » sob, 26 lut 2011, 2:33

Owszem, było to wiele razy na forum. Nie musisz zaczynać kursu, skoro nie zdałeś 5 razy nie obowiązuje Cię również dokupienie 5 godzin jazd, by móc zapisać się na egzamin (to będzie wymagane po kolejnym niedawnym podejściu), aczkolwiek zawsze warto te godziny wykupić i poćwiczyć.

acree
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Powrót do prawa jazdy po latach.

Postautor: acree » śr, 13 kwie 2011, 17:53

Witam. Mam skomplikowane pytanie
W grudniu 2008 roku zaczeła kurs prawa jazdy. Wyjezdzilam wszystkie godziny i mialam z 2/3 podejscia do egzaminu, który oblałam. Ostatni był we wrzesniu 2009 roku.
Chciałabym teraz powrócic do nauki, ale w innym OSK.
Rozumiem, że teorie i badania lekarskie zapewne bede musiala zrobic od nowa.
Jednak czy cały kurs też?
Wspomnę też, ze nie dostalam od mojego instruktora karty kursanta, była ona cały czas w OSK i nie wiem nawet czy jeszcze tam jest.
Jak wyglada procedura przenoszenia o ile jest?

Bardzo proszę o odpowiedzi.

Awatar użytkownika
BiałaDama
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Re: Powrót do prawa jazdy po latach.

Postautor: BiałaDama » czw, 14 kwie 2011, 19:21

Nie, kurs jest ważny. Badania też, jeśli dostałaś na czas nieokreślony. A skoro już podchodziłaś do egzaminu to po co Ci przenosić dokumenty? Po prostu idź do innego OSK i wykup dodatkowe godziny. Nie potrzeba do tego całej twojej dokumentacji.

Od siebie dodam, że pytanie nie jest skomplikowane i setki razy było poruszane na forum. Od tego jest opcja: "szykaj" by nie powielać wątków. Użytkownicy nie muszą mieć ochoty odpowiadać na to samo po raz setny. Wątek przeniosłam też do właściwego działu.

Awatar użytkownika
kwachu
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Re: Powrót do prawa jazdy po latach.

Postautor: kwachu » czw, 14 kwie 2011, 20:28

Twoje dokumenty powinny byś w wydziale komunikacji twojego miasta. ZX tego co się orientuję, wordy odsyłają je po pół roku od ostatniego egzaminu.

Wróć do „Pytania do Egzaminatora”