UWAGA !!! DZIADEK ZA KIEROWNICĄ !!!

Zdałeś, jeździsz i co dalej, czyli co Ci się podoba lub nie na naszych drogach...
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Awatar użytkownika
speedy0212
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: speedy0212 » czw, 21 sie 2008, 21:56

Serdecznie dzięki za gratulacje. Ale swoje poglady mozna wyrazac w bardziej uprzejmy sposob.

Koniec dyskusji.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » czw, 21 sie 2008, 21:59

bardzo przepraszam jeśli kogoś uraziłem, następnym razem postaram się odpowiadać bardziej uprzejmie :)

Awatar użytkownika
ifar
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ifar » czw, 21 sie 2008, 23:09

speedy0212 pisze:Ja problemu w tym nie widze :) Bedzie jakby co BAN. Wszystko zalezy od Admina.

A jako moderator radze sie kontrolowac z wypowiedziami.

A za co miałby bana dostać?? Bardzo dziwne rozumowanie, za to, że się nie boi ryzykować i jeździ nielegalnie? To już chyba jego sprawa. Ja osobiście tego nie popieram!

A moim zdaniem, największymi piratami nie są Ci, co skończyli prawko niedawno, ale Ci, którzy co prawda są młodzi, ale to przedział wieku od 25 do 30 lat. To oni jeżdżą jak debile, bo się dorobią dobrego autka i myślą, że świecą, kiedy na piskach opon ruszają, albo wchodzą na ręcznym w zakręty. Tacy to mają małpi rozum i tyle.

karolinka23
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: karolinka23 » czw, 21 sie 2008, 23:11

na ręcznym w zakręty???
czyli że co???????????????

Awatar użytkownika
ifar
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ifar » czw, 21 sie 2008, 23:21

Jeżeli jest mokro, albo są kamyszki, albo jest oblodzenie, to nie ma problemu. Podjeżdżasz troszkę szybciej do zakrętu skręcasz, musisz wyczuć moment, w którym na parę sekund zaciągniesz hamulec ręczny na maxa i potem ślizgiem wjeżdżasz w zakręt :)

Byłem w samochodzie przy takich zabawach, ale to było na drocach osiedlowych, i widzieliśmy, że nic nie łazi po drodze, albo na polnych. Jeżeli ktoś robi to z wyczuciem oraz z głową to nic złego.

Oczywiście, jak mówimy o zakrętach, czy SKRZYŻOWANIACH w mieście, lub uczęszczanym miejscu, to masakra!

Oczywiście, można robić to na suchej nawierzchni, aczkolwiek, trzeba się rozpędzić, a opony się palą.

A niedawno jak jechałem z prawkiem oczywiście to przede mną jechał po prostu idiota! Inaczej tego nazwać nie można. Jechał tir z przewozem żywności. Byłem za nim, i widziałem czerwone światła, dlatego włączyłem na luz. I się toczyłem, a ten łeb nacisnął na gaz i na czerwonym, które się paliło już dłuższy czas jechał na chama z całej siły! To było przerażające. Jeżeli samochód osobowy by mu wyjechał, to kierowca tira by nie ucierpiał, a po osobowym samochodzie nie byłoby śladu.
Nie był to młody kierowca.
Tak więc piraci drogowi są wśród nas!

sandra1986
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: sandra1986 » czw, 20 lis 2008, 16:37

ja ogólenie jestem za tym żeby dziadką i babcią w wieku 65-70 lat zabierali prawo jazdy ... kurcze ostatnio jechałam za takim jednym dziadkiem i z pasa do skrętu w lewo zaczął najpierw jechać na wprost i mimo zakazu zawracania zawróci ale nie na sąsiedni pas tylko na środku skrzyżowania i pojechał w prawo bez sygnalizowania a później drogą dwu kierunkową jechał pod prąd miałam ochotę go wyprzedzić zajechać mu drogę, zadzwonić po policję dosłownie.... a później są stłuczki ...eh

steefler
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: steefler » czw, 20 lis 2008, 16:48

Nie każdy po 60 tce ma takie problemy. Nie można uogólniać. Zgadzam się jednak, że starsi ludzie powinni być poddani badaniom, czy są w stanie jeszcze jeździć. Jeśli pozytywnie przejdą badania - mogą jeździć czemu nie.

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » czw, 20 lis 2008, 17:31

Znam starszych ludzi, którzy maja powyżej 70 lat, ale jeżdżą pewniej (i widzą lepiej!) niż wielu młodszych. Nie można nikogo pozbawić prawa jazdy tylko ze względu na wiek, bo nie jest on żadnym wykładnikiem. Uważam też, że poddawanie osób starszych badaniom jest... dyskryminacją. Dlaczego? Choćby dlatego, że nawet trzydziestolatkowi może zepsuć się wzrok na tyle, żeby zabrać mu prawko.

Regularnie co np. cztery lata powinny być obowiązkowe badania dla każdego - wzrok i (!) refleks. Co osiem lat każdy powinien zdać ponownie egzamin z teorii i praktyki.

steefler
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: steefler » czw, 20 lis 2008, 21:20

Hipek_01 pisze:Regularnie co np. cztery lata powinny być obowiązkowe badania dla każdego - wzrok i (!) refleks. Co osiem lat każdy powinien zdać ponownie egzamin z teorii i praktyki.

Nie no z tym już nie przesadzajmy. Wiadomo, że z wiekiem się wszystko psuje i racja, że 30 - latkowi też może się popsuć wzrok, ale nie oszukujmy się - wiadomo przecież, że większość ludzi po 60 - tce ma znacznie osłabioną reakcję. Badania co 4 lata byłyby bardzo uciążliwe. Dla mnie będzie ok jeśli wejdzie ta ustawa, że badania co 10 lat dla każdego.
A co do zdawania egzaminu co 4 lata - wyobraź sobie jakie będą kolejki na egzamin dla tych którzy zdają pierwszy raz. teraz czeka się ok. 1-2 miesiące. Gdyby tak egzaminować wszystkich na egzamin czekałoby się z pół roku jak nie więcej.

sandra1986
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: sandra1986 » pt, 21 lis 2008, 10:32

oj tak masz racje z tymi egzaminami teraz są kolejki masakryczne a jeszcze jak się zbierze ileś poprawek+ egzaminy z pierwszym podejściem to naprawdę szok a wyobrażacie sobie np dziadka który popitalał sobie maluszkiem nagle musi zdawać egzamin na corsie, yarisie itd
Ale naprawdę co nie którzy nie powinni jeździć już samochodem w pewnym wieku słowo patrząc przez perspektywę tego że nasze społeczeństwo zdominowały"mochery" pomyślcie tylko co będzie jak prawko pójdzie w górę bo ponoć ma zdrożeć i zmienią te zasady egzaminowania wtedy same mochery będą jeździły po ulicach bo nie każdego będzie stać (teraz czasami jest kłopot z opłatami) i wtedy pojęcie szczególnej ostrożności nabierze nowego znaczenia bo dziadki i babki jeżdżą na pamięć a jak tylko coś się zmieni to zaraz" parkują "na innym samochodzie

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » pt, 21 lis 2008, 10:34

Okresy wyssałem z palca, jednak nadal będę zdania, że to, że ktoś widzi i ma jako-tako szybką reakcję nie wystarczy do prowadzenia pojazdów. Kierowczy często nie śledzą zmian w przepisach... a często nawet ich nie pamiętają tuż po egzaminie. Należałoby weryfikować wiedzę ludzi co jakiś czas.

To, że teraz czeka się na egzamin tyle, a tyle, nie może być wyznacznikiem. Państwo powinno się tym zająć i państwo powinno dać kasę na zwiększenie ilości egzaminatorów.

steefler
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: steefler » pt, 21 lis 2008, 12:25

Hipek_01 pisze:To, że teraz czeka się na egzamin tyle, a tyle, nie może być wyznacznikiem. Państwo powinno się tym zająć i państwo powinno dać kasę na zwiększenie ilości egzaminatorów.

I tu zaczynają się schody :)

sandra1986
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: sandra1986 » sob, 22 lis 2008, 10:42

jasne oni dadzą kasę heheh:-) chyba sobie do kieszeni na wzajem fakt powinno być więcej egzaminatorów bo to żeby czekać tyle na egzamin a już nie wspominając o poprawkach masakra

Awatar użytkownika
stachst
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Nawet ludzie po 80-tce dobrze jeżdżą!

Postautor: stachst » śr, 26 lis 2008, 17:06

>Znam starszych ludzi, którzy maja powyżej 70 lat, ale jeżdżą pewniej (i widzą lepiej!) niż wielu młodszych.

A ja znam nawet ludzi po 80- dziesiątce którzy bardzo dobrze i ostrożnie jeżdżą.
Dokładnie znam takich dwóch staruszków po osiemdziesiątce, z którymi jeździłem jako pasażer i śmigają że aż miło z nimi jechać!

Awatar użytkownika
stachst
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Re: UWAGA !!! DZIADEK ZA KIEROWNICĄ !!!

Postautor: stachst » śr, 26 lis 2008, 17:08

>Czy spotykacie na swojej drodze dziadków/babcie, którzy mają 70 lat i więcej, jeżdżą czasami trabantami...........

W USA ludzie po siedemdziesiątce robią licencję pilota i skakają na spadochronach dla relaksu!
Więc nie opowiadaj bzdetów!

Awatar użytkownika
stachst
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: stachst » śr, 26 lis 2008, 17:10

Załóżmy, że będzie to wiek 70-80 lat.

w tym wieku w USA ludzie robią sobie licencję pilota i latają Cesnami dla relaksu!

anastazy
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: anastazy » pn, 02 lut 2015, 11:27

Wybaczcie, że tak odświeżam temat, ale też mam mały problem z moim dziadkiem, który ma już ponad 75 lat i nadal chce jeździć autem, pomimo tego że sprawia zagrożenie na drodze. Ostatnio widziałem nawet artykuł, w którym autor tłumaczył w oparciu na statystykach, że ludzie starsi sprawiają dokładnie takie samo zagrożenie jak pijani kierowcy. Wiadomo, że nie można generalizować, bo owszem, są osoby starsze, które super jeżdżą autem, ten artykuł z kolei przeczy obawom przed starszymi kierowcami: http://starsirodzice.pl/senior-za-kolkiem-jest-ok. Sam już nie wiem co zrobić z dziadkiem, czy zaakceptować ten fakt i nie traktować go jak dziecka, czy może wręcz przeciwnie, zabronić mu wsiadać za kółko...

Volken
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: Volken » czw, 05 lut 2015, 12:31

Ja uważam, że nie ma co generalizować. Są seniorzy, którzy jeżdżą beznadziejnie, ale jest też wielu jeżdżących naprawdę nieźle. Tym samym nie ma sensu ustalanie jakiejś granicy wieku, tylko po prostu poddawanie seniorów obowiązkowym badaniom. Mój ś.p dziadek popierniczał sobie wesoło maluchem po Krakowie aż pewnego dnia spowodował kolizję. Został tym samym skierowany na badanie, w trakcie którego wyszło na jaw, że ma problem ze wzrokiem. W efekcie zabrali mu prawo jazdy.

Mrozu
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: Mrozu » czw, 24 wrz 2015, 21:41

Mam sąsiadkę, która ma prawie 80 lat i dalej jeździ, a co śmieszniejsze, jeździ o wiele lepiej niż nie jeden prawie zawodowy kierowca.

AnnaMarek
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: AnnaMarek » ndz, 27 wrz 2015, 21:01

tak, powinien być nakaz badania raz na rok lub dwa, człowiek się starzeje, robi się wolniejszy i wzrok się psuje, dla bezpieczeństwa wszystkich lepiej żeby robili badania

Wróć do „Ulica”