UWAGA !!! DZIADEK ZA KIEROWNICĄ !!!

Zdałeś, jeździsz i co dalej, czyli co Ci się podoba lub nie na naszych drogach...
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
m_s
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Ulica

Postautor: m_s » pn, 18 sie 2008, 19:17

Czy "staruszków " zaliczasz do tych normalnych czy nienormalnych?

Awatar użytkownika
ewuniatko
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ewuniatko » pn, 18 sie 2008, 21:59

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To tak samo jak nie da się powiedzieć, że wszyscy ludzie są normalni. Bo wiadomo, że tak nie jest. Nie generalizuję, więc powiem, że wśród starszych osób można znaleźć zarówno normalnych, jak i nienormalnych. Tak samo jak wśród ludzi młodych.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » pn, 18 sie 2008, 22:10

ewuniatko pisze:To zależy od tego co rozumiemy pod pojęciem pirat drogowy.
Jedni uważają, że piratem jest ten, co jedzie na autostradzie 200km/h albo jedzie 80 km/h tam gdzie dozwolone jest 50 km/h.
A inni uważają za piratów tych, którzy się wpychają, trąbią, pokazują środkowy palec, gorączkują się, wyprzedzają, przejeżdżają na czerwonym itp...

moja definicja jest z tych innych :)

Awatar użytkownika
ewuniatko
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ewuniatko » wt, 19 sie 2008, 10:31

A jaka jest Twoja definicja? :-)
Czy możemy ją poznać ? :D

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » wt, 19 sie 2008, 11:07

napisałem że z tych innych z Twojego cytatu :wink:

A inni uważają za piratów tych, którzy się wpychają, trąbią, pokazują środkowy palec, gorączkują się, wyprzedzają, przejeżdżają na czerwonym itp...

Awatar użytkownika
ewuniatko
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ewuniatko » wt, 19 sie 2008, 12:39

Aha. Teraz rozumiem.
A może chcesz do definicji dorzucić coś od siebie ? :D :D

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » wt, 19 sie 2008, 16:03

ewuniatko pisze:Aha. Teraz rozumiem.
A może chcesz do definicji dorzucić coś od siebie ? :D :D

od siebie?

wyprzedzanie na zakrętach, pod górkę, na chama mimo iż wiedzą że się nie zmieszczą, wyprzedzanie w kolumnie i wciskanie się na siłę.

Są jeszcze piraci jeśli chodzi o prędkość, ale to już zależy wg. mnie od drogi.
Dla mnie piratem nie jest ktoś kto jedzie 200km/h po autostradzie przy małym ruchu. 80km/h w terenie zabudowanym? Na krajówkach normalna prędkość taki ktoś też nie jest piratem.

Za to 80km/h w centrum miasta to już mocna przeginka i takich powinni łapać panowie policjanci, ale oczywiście oni wolą wyjechać na drogi krajowe bo tam też się jeździ 80km/h więc im to ryba kto powoduje większe zagrożenie, ważne żeby kasa była :x

Awatar użytkownika
ewuniatko
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ewuniatko » wt, 19 sie 2008, 16:20

No tak. Zamiast Panowie policjanci pojeździć po mieście nieoznakowanym autem, to wolą stać w krzakach i łapać tam, gdzie auto samo wręcz płynie te 80 km/h.
Gdyby tak pojeździli po tajniacku po mieście, to też mieliby kupę kasy. Wyprzedanie na przejściach dla pieszych, niezatrzymywanie się na warunkowym skręcie (zielona strzałka). Gazowanie na pomarańczowym świetle, co w efekcie daje przejazd na świetle czerwonym, jeżdżenie po torowiskach tramwajowych i wiele, wiele innych rzeczy.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » wt, 19 sie 2008, 16:26

dokładnie, ostatnio u mnie w mieście postawili fotoradar na wlocie do miasta, ale to jeszcze nic postawili go za słupem :!: Było go widać jak się już przejechało :x

karolinka23
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: karolinka23 » śr, 20 sie 2008, 17:24

grzegorzu, radę typu jak nie lubisz piratów drogowych to nie wsiadaj do samochodu muszę uznać za co najmniej idiotyczną- trochę obawiam się,że właśnie ty tak jeździsz, ale mam chyba prawo chociażby oczekiwać ze ludzie w mniejszym lub większym stopniu będą przestrzegać przepisów.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » śr, 20 sie 2008, 18:07

karolinko23 nie napisałaś mi gdzie Ty widzisz tych wszystkich piratów?
A jak widzisz ich wszędzie to naprawdę lepiej nie jeździj.

karolinka23
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: karolinka23 » śr, 20 sie 2008, 20:27

Grzegorzu, może ię pomyliłam, w takimr azie przepraszam, myślałam że to ty jesteś jednym z tych geniuszy którzy są dumni z tego że jeżdża bez prawka.
jeśli nie, sorry :mrgreen:

Awatar użytkownika
gaga
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: gaga » śr, 20 sie 2008, 20:47

karolinka23 pisze:myślałam że to ty jesteś jednym z tych geniuszy którzy są dumni z tego że jeżdża bez prawka.

dobrze myślałaś :|

karolinka23
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: karolinka23 » czw, 21 sie 2008, 11:32

nie da się ich nie czytać, bo wszędzie ich pełno- dla mnie to po prostu nie fair wobec ludzi przestrzegających prawa, którzy tutaj radzą sobie nawzajem w różnych problemach.

nie myślałeś naprawdę nigdy o tym,że możesz spowodować wypadek, zabić kogoś i wtedy twoi rodzice- no bo przecież nie TY- do końca życia się nie wypłacą.

i dwa- wiesz, jakoś nikt oprócz ciebie nie obraża tu współdyskutantów, każac im "spadać", co jak dla mnie tym bardziej jest dowodem na to,że nie dorosłeś ani do jeżdżenia samochodem, ani do dyskusji.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » czw, 21 sie 2008, 11:40

karolinka23 pisze:nie da się ich nie czytać, bo wszędzie ich pełno- dla mnie to po prostu nie fair wobec ludzi przestrzegających prawa, którzy tutaj radzą sobie nawzajem w różnych problemach.

no tak wszyscy w naszym kraju są święci, zapomniałem...

karolinka23 pisze:nie myślałeś naprawdę nigdy o tym,że możesz spowodować wypadek, zabić kogoś i wtedy twoi rodzice- no bo przecież nie TY- do końca życia się nie wypłacą.

nie spowoduję wypadku bo po 1 nie jeżdżę cały czas, po drugie przeważnie jak jadę z kimś to trzymam się ograniczeń, po 3 zobacz jakie w PL jest prawdopodobieństwo spowodowania wypadku śmiertelnego.

karolinka23 pisze:i dwa- wiesz, jakoś nikt oprócz ciebie nie obraża tu współdyskutantów, każac im "spadać", co jak dla mnie tym bardziej jest dowodem na to,że nie dorosłeś ani do jeżdżenia samochodem, ani do dyskusji.

możesz mi przytoczyć fragment gdzie tak napisałem :x

m_s
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

ulica

Postautor: m_s » czw, 21 sie 2008, 14:52

karolinka23 pisze:nie no, trzeba by się zgodzić, aczkolwiek wolę tych biednych staruszków w swoich fiatach niż piratów drogowych w zakupionym przez tatusia bmw jadących tyle, ile fabryka dała.

ja mając 70lat jednak chciałabym być osobą niezależną i poruszać sie po mieście samodzielnie.

Popieram Karolinkę, obserwuję dyskusję i muszę przyznać Ci rację, niektórzy Dyskutanci nie dorośli do dyskusji ani do tego żeby dostać prawko. Co z tego że dzieciaki świetnie jeżdżą, skoro sa poprostu zarozumiałymi smarkaczami, NIESTETY!!!!!!!

Awatar użytkownika
Aifam
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Aifam » czw, 21 sie 2008, 15:16

Nie ma co tu się piii bo każdy 3ma swojego zdania..... . Więc sensu nie ma tutaj dyskusja na owy temat . To kto od kiedy ktoś jeździ nie znaczy jakim jest kierowcą jedni lepiej sobie radzą jako kierowca inny gorzej i tyle .

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » czw, 21 sie 2008, 15:42

Aifam pisze:Nie ma co tu się piiić bo każdy 3ma swojego zdania..... . Więc sensu nie ma tutaj dyskusja na owy temat . To kto od kiedy ktoś jeździ nie znaczy jakim jest kierowcą jedni lepiej sobie radzą jako kierowca inny gorzej i tyle .

tyż prawda

Awatar użytkownika
speedy0212
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: speedy0212 » czw, 21 sie 2008, 16:33

Ja problemu w tym nie widze :) Bedzie jakby co BAN. Wszystko zalezy od Admina.

A jako moderator radze sie kontrolowac z wypowiedziami.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » czw, 21 sie 2008, 17:21

speedy0212 pisze:Ja problemu w tym nie widze :) Bedzie jakby co BAN. Wszystko zalezy od Admina.

A jako moderator radze sie kontrolowac z wypowiedziami.

hehe, to może wskaż mi najpierw moją wypowiedź w której mam się "kontrolować" jak u Was daje się bana za inne poglądy to gratulacje :mrgreen:

Wróć do „Ulica”