UWAGA !!! DZIADEK ZA KIEROWNICĄ !!!

Zdałeś, jeździsz i co dalej, czyli co Ci się podoba lub nie na naszych drogach...
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Awatar użytkownika
ewuniatko
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

UWAGA !!! DZIADEK ZA KIEROWNICĄ !!!

Postautor: ewuniatko » pn, 11 sie 2008, 0:09

Czy spotykacie na swojej drodze dziadków/babcie, którzy mają 70 lat i więcej, jeżdżą czasami trabantami, a czasami wypasionymi autami, z nosem dosłownie wlepionym w kierownicę, z "klapkami" na oczach, jak u koni. Jeżdżą na pamięć, nie patrzą na przepisy, uważają, że są najważniejsi na drogach i w ogóle nie zwracają na nic i na nikogo uwagi? Czasami mają jeszcze czelność otworzyć szybę, popukać się w czoło, albo nawyzywać innego kierowcę...

Jestem zdania, że powinna być jakaś granica wieku, do której można mieć prawo jazdy. Załóżmy, że będzie to wiek 70-80 lat.
Prawo jazdy mimo wszystko nie powinno być wydawane dożywotnio.
Dobrym rozwiązaniem by było, gdyby każdy kto skończy 60 lat przechodził obowiązkowe badania lekarskie, które by były surowe i szczegółowe.
Czasami takie dziadki są większą zakałą dróg niż inni piraci.
Wzrok już nie taki, refleks szachisty i jazda na pamięć...
Dziadek myśli, że jest królem szos, a tak naprawdę stwarza zagrożenie dla setek innych kierowców...

Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
ifar
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ifar » pn, 11 sie 2008, 1:54

Uważam, że masz całkowitą rację.

Jak dobrze pójdzie, to właśnie to wprowadzą, bo coś mruczą, że będzie prawo jazdy na ileś tam lat dawane.

Sam widzę po moim dziadku, niekiedy, aż mi krew w żyłach zmrozi, jak się do ruchu włącza, albo skręca na żyletkę! Należałoby zrobić takie badania.

Bo jak dziadek, który jest chory na kurzą ślepotę może wyjechać na drogę i być postrachem ulic?

Widać to, kiedy dziadki niedzielne oblegają rano drogi, wożąc swoje połówki (o ile jeszcze żyją) do kościoła. Istne piekło!

Awatar użytkownika
ewuniatko
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ewuniatko » pn, 11 sie 2008, 21:24

To fajnie, że ktoś się ze mną zgadza :)

A jeszcze chciałam dodać, że to dobrze, że myślą o wprowadzeniu takich badań.
W momencie ubiegania się o prawo jazdy można być zdrowym i mieć sokoli wzrok. Ale zdrowie (niestety) dożywotnie nie jest.
W wieku 60 lat i więcej może zawodzić wzrok, słuch, refleks, spostrzegawczość i inne tego typu rzeczy. Sprawność już nie ta. Dlatego to dobry pomysł.

Awatar użytkownika
qereidid
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: qereidid » pn, 11 sie 2008, 22:15

polecam obejrzeć odcinek 7x10 South Park, bo traktuje wlasnie o tym problemie i pokazuje jakie sa konsekwencje takich zakazów ;)

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » wt, 12 sie 2008, 9:24

Mi bardziej przeszkadzają kobiety za kółkiem które uważają się z króla szos, albo takie które nigdy nie powinny dostać prawka.

Awatar użytkownika
ifar
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ifar » wt, 12 sie 2008, 10:11

Heh, takie babsztyle, które ruszają na trójce, nie mogą pod krawężnik wjechać, czy zmieniają pasy bez sygnalizowania są denerwujące. Albo takie, które na raz hamują, Ty w nie walniesz z tyłu i jeszcze zapłacisz, bo wyjdzie, że to Twoja wina...

Awatar użytkownika
speedy0212
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: speedy0212 » wt, 12 sie 2008, 11:50

Kobiety - nie babsztyle. Regulamin forum sie klania ;)

Ale co do chamowania itd to czesto tak jest, niestety :(

Mi wczoraj dziadek wjechal w uliczke pod prad, kiedy ja wyjezdzalem juz z kierunkowej. Otworzyl dzwi i uslyszalem wyzwiska typu szczeniak, gnój itd. Odpisałem pasy a dziadek gaz i dalej pod prad. Ciekaweco bylo dalej :D

Awatar użytkownika
alasya
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: alasya » wt, 12 sie 2008, 11:54

speedy0212 pisze:Mi wczoraj dziadek wjechal w uliczke pod prad, kiedy ja wyjezdzalem juz z kierunkowej. Otworzyl dzwi i uslyszalem wyzwiska typu szczeniak, gnój itd. Odpisałem pasy a dziadek gaz i dalej pod prad. Ciekaweco bylo dalej :D

widac madry tylko w gebie :|

Awatar użytkownika
gaga
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: gaga » wt, 12 sie 2008, 18:42

Odpiąłeś pasy i co? chciałeś się na dziadka z pięściami rzucić?! :lol:

karolinka23
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: karolinka23 » śr, 13 sie 2008, 23:46

tylko nie babsztyle, wypraszam sobie!!
ja ostatnio jechałam z chłopakiem po warszawie. boze.
dlaczego ci ludzie jeżdżą jakby przyjęli za punkt honoru zabic wszystkich wokół?? :!:

moze połowa warszawiaków włącza kierunek zmieniając pas, a zajeżdżanie komuś drogi w ich pojęciu nie jest chamstwem tylko normalną techniką jazdy///////////////////////ogólnie- cieszę się,że przezyłam

dziwna sprawa, w łodzi jest porównywalny, wręcz większy ruch, bo pół łodzi w remoncie, a takich zachowań kilkakrotnie mniej................

Awatar użytkownika
speedy0212
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: speedy0212 » czw, 14 sie 2008, 16:13

gaga pisze:Odpiąłeś pasy i co? chciałeś się na dziadka z pięściami rzucić?! :lol:

Agresywny to az tak nie jestem :) Chcialem sie z kultura tylko zapytac o co mu chodzi. A jak by sie plul to komórka i po policje - postraszyc tylko ;)

Awatar użytkownika
ifar
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ifar » czw, 14 sie 2008, 23:14

karolinka23 pisze:tylko nie babsztyle, wypraszam sobie!!

Babsztyle, babsztyle, to nawet mało powiedziane, lepiej to opisuje słowo "pasożyty komunikacyjne", albo "wredota miejska".

Ale bez urazy, nie mówię tutaj o kobietach za kółkiem, tylko o ich zmutowanych odpowiednikach.

Bo znaczna grupa kobiet jeździ wspaniale, przykładowo moja siostra, albo moja instruktorka, która wspaniale mnie uczyła, sa to kobiety odważne, które walczą o swoją pozycję na drodze. Gdybyś nie widział, kto siedzi za kółkiem, nie poznałbyś, że to kobieta.

Aczkolwiek są też i babsztyle, które nie bardzo znają się na przepisach drogowych. Owe kobiety wyginają lusterko w swoją stronę, żeby móc się przejrzeć na światłach. Takie kobiety tarasują wjazdy, ronda i inne skrzyżowania. Hamują gwałtownie. Ale dobrze, nie każdy jest asem samochodowym, można wybaczyć.
Ale te kobieciska, wymuszają pierwszeństwo, wciskają się pod prąd i jeszcze mają czelność trąbić i drzeć się na tych, którzy im zawadzają.

To jest właśnie cała prawda o babsztylach. :mrgreen:

m_s
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

ulica

Postautor: m_s » pn, 18 sie 2008, 12:58

Oj, droga Ewuniatko, gratuluję pewności siebie!!!!!!!!Ledwo zdałaś egzamin i już takie surowe sądy. Studentka pedagogiki powinna moim zdaniem być bardziej tolerancyjna. Wiem uważasz się już za eksperta, a może" żyj i i daj pożyć innym", bardzo jesteś kategoryczna i bezkompromisowa. A może tych wszystkich STARUSZKóW pozamukać w domach , a może wytruć :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: A wogóle to pomśł o tym że Ty też będziesz STARUSZKĄ!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
ewuniatko
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

...

Postautor: ewuniatko » pn, 18 sie 2008, 13:30

Nie. Wcale nie uważam się za eksperta i nie twierdzę, że jeżdżę najlepiej, bo wcale tak nie jest. Ale zanim sama wsiadłam za kierownicę dużo jeździłam z innymi osobami. Na przykład z moim Tatą, który prawo jazdy ma już od ponad 30 lat i również narzeka na starszych Panów, którzy jeżdżą "na ślepo" swoimi starymi fiatami 125 itp. Zresztą mój Tato otwarcie mówi, że gdy będzie miał już ponad 70 lat na pewno sam nie wsiądzie za kierownicę i dobrowolnie zrezygnuje z prowadzenia auta.
Na kursie też instruktor nie raz wspominał swoje przygody z kierowcami z podeszłym wieku. Mówił, żebyśmy zwracali na nich uwagę. (Więc widać, że problemy ze osobami w podeszłym wieku nie są wyssane z palca i nie tylko ja je zauważam)
Mnie chodzi tylko o to, że człowiek podczas badań lekarskich może być zdrów jak ryba, ale po upływie 40 lat może wiele się zmienić. Taka osoba może oślepnąć, ogłuchnąć, zachorować na groźne choroby jak np. cukrzyca czy być zawałowcem. Nie chcę nikogo ograniczać i zamykać starszych ludzi w domu. Tym bardziej za idiotyczne uważam stwierdzenie, że chciałabym kogokolwiek otruć.
Mnie tylko chodzi o to, aby badania lekarskie były przeprowadzane regularnie. Na przykład co 5-10 lat. A po przekroczeniu jakiejś granicy wieku, powinny być np. co roku. Czy to coś złego? W końcu każdy podczas badań lekarskich podpisuje oświadczenie, że jest zdrowy i nie ma żadnych problemów z sercem, wzrokiem, słuchem itp.
Ja sama chętnie i bez przymusu poddawałabym się takim badaniom sprawdzającym moją zdolność do prowadzenia pojazdów.
Ja nie mówię, by komukolwiek zabierano prawo jazdy. Tylko o tym, aby wprowadzić właśnie takowe badania. Ot tyle.

karolinka23
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: karolinka23 » pn, 18 sie 2008, 15:45

nie no, trzeba by się zgodzić, aczkolwiek wolę tych biednych staruszków w swoich fiatach niż piratów drogowych w zakupionym przez tatusia bmw jadących tyle, ile fabryka dała.

ja mając 70lat jednak chciałabym być osobą niezależną i poruszać sie po mieście samodzielnie.

Awatar użytkownika
ewuniatko
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ewuniatko » pn, 18 sie 2008, 16:54

Ja też wolę staruszka jadącego mega ostrożnie i przepisowo, niż cwaniaka w czarnym BMW czy Golfie.
Nie generalizuję i nie mówię, że wszystkie osoby w podeszłym wieku są złymi kierowcami. Bo niektórzy jeżdżą świetnie i to im się chwali.
Ale niektóre dziadki to typowi niedzielni kierowcy. Którzy wytaczają swoje auta w niedzielę do kościoła albo na działkę za miastem. Tacy czasami potrafią nieźle dać w kość. Niby takie biedny, schorowany, ale jakby było trzeba to by wysiadł i przywalił w zęby. Oni się gorączkują czasami o byle co :) :wink:

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » pn, 18 sie 2008, 17:17

karolinka23 pisze:nie no, trzeba by się zgodzić, aczkolwiek wolę tych biednych staruszków w swoich fiatach niż piratów drogowych w zakupionym przez tatusia bmw jadących tyle, ile fabryka dała.

ja mając 70lat jednak chciałabym być osobą niezależną i poruszać sie po mieście samodzielnie.

jak się boisz tych wariatów to nie wsiadaj do samochodu i po problemie.

Albo inna propozycja pojeździj trochę po Polskich drogach i zobacz ilu jest młodych wariatów a ile starych, zdziwisz się

Awatar użytkownika
ewuniatko
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ewuniatko » pn, 18 sie 2008, 18:29

Hmm... w sumie to nie taki głupi pomysł.
Gdyby tak wszyscy normalni kierowcy przez kilka dni przestali wsiadać za kierownicę, to na drogach pozostaliby sami piraci.
Dzień dwa i sami by się wytłukli i po kłopocie :)
hehe
Żart oczywiście
:D

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » pn, 18 sie 2008, 18:36

Ale ja się pytam gdzie Wy widzicie tylu piratów? Przy ostatnim wyjeździe ~1000km spotkałem może ze 4 i nie byli oni młodzi.

Awatar użytkownika
ewuniatko
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: ewuniatko » pn, 18 sie 2008, 19:14

To zależy od tego co rozumiemy pod pojęciem pirat drogowy.
Jedni uważają, że piratem jest ten, co jedzie na autostradzie 200km/h albo jedzie 80 km/h tam gdzie dozwolone jest 50 km/h.
A inni uważają za piratów tych, którzy się wpychają, trąbią, pokazują środkowy palec, gorączkują się, wyprzedzają, przejeżdżają na czerwonym itp...

Wróć do „Ulica”