Czysta głupota

Zdałeś, jeździsz i co dalej, czyli co Ci się podoba lub nie na naszych drogach...
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Re: Czysta głupota

Postautor: Krzycho92 » pt, 31 sie 2012, 20:42

O czymś podobnym jak czarna skrzynka chyba pisałem. To byłby dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Ekhangel
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Ekhangel » wt, 04 wrz 2012, 12:10

netsatan pisze:Jeśli przy "pięćdziesiątce" auto traci stabilność to jest to albo wózek sklepowy, albo zawieszenie jest wyrypane do zera, albo z opon wystają druty.

Albo wyrywasz informacje z kontekstu i pleciesz bzdury. Kolega wyraźnie napisał, że przy NAGŁYM SKRĘCENIU KIEROWNICĄ przy tej prędkości można stracić przyczepność (co nie oznacza zaraz el grande finale życia samochodu na pobliskiej latarni), co jest oczywistą prawdą. Oczywiście zakres poślizgu zależy od tego, czy jedziesz po mokrym asfalcie zdezelowanym "Dełu" Tico (jak ja) czy Ferrari F430 na oponach do jazdy po torze wyścigowym.

netsatan
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: netsatan » wt, 04 wrz 2012, 13:11

O, to jeszcze jest jakiś odważny. :)

Szybkie skręcenie kierownicą W LEWO I W PRAWO, jeśli już bawimy się w taką dokładność - założyłem, że chodzi o najzwyklejsze "odbicie", takie jakie wykonuje się przy omijaniu dziur. Oczywiście, jeśli mówimy o jeździe po lodzie i śniegu, żwirze, szutrze (czy jakiejkolwiek innej luźnej albo z założenia śliskiej nawierzchni - np. mokrej kostce) wystarczy prędkość dużo niższa, aby stracić przyczepność. Jeśli natomiast chodzi o wyrywanie informacji z kontekstu: Krzyś napisał o "utracie kontroli nad pojazdem" (czyli wspomnianej przeze mnie STABILNOŚCI toru jazdy), więc zakładając że mówimy o równym i przyczepnym asfalcie, sprawne zawieszenie i dobra guma to wyklucza. Jasne, możemy założyć, że kierowca jest zwyczajnie kiepski technicznie i zaczyna się z samochodem zmagać i walczyć - nie wiem, jakie masz doświadczenia za kierownicą i na ile dobrze prowadzisz, generalnie dla człowieka w tej materii przeciętnego taki ruch nie powinien być wyzwaniem i na pewno nie powinien kończyć się w rowie czy na latarni. Wiemy natomiast prawie na pewno (na podstawie pierdół, które tu wypisuje), że Krzyś jeździ kiepsko - stąd pewnie może takie doświadczenia opisać.

Awatar użytkownika
Ekhangel
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Ekhangel » wt, 04 wrz 2012, 13:50

Myślę, że koledze chodziło o mocniejszy zryw, niż "odbicie" na dziurze, którego w normalnych warunkach się nie wykonuje. Jednakże, jeśli kolega (sami koledzy i koleżanki na tym forum, nota bene) nie sprecyzował szybkości i kątu obrotu kierownicą, to chyba nie ma się tu o co specjalnie żreć. Natomiast przy odpowiednim szarpnięciu drążkiem kierowniczym na pewno istnieje możliwość utraty przyczepności przy 50km/h, i nie mówię tu koniecznie o kręceniu kierownicą jak wariat.

netsatan
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: netsatan » wt, 04 wrz 2012, 14:01

Masz rację - wszystko zależy od warunków i tego, jaki ruch faktycznie wykonamy.

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » wt, 04 wrz 2012, 14:10

Pojedźcie sobie na placyk, gdzie są pachołki. Rozpędźcie się do 50km/h i zacznijcie te pachołki omijać ;) Przy tej prędkości i nawierzchni raczej chropowatej (takie płyty betonowe, nie wiem nie jestem budowlańcem) samochód będzie delikatnie się uślizgiwał - wiem to, bo to doświadczyłem... Oprócz samego omijania pachołków spróbuj(cie) przed skręceniem kierownicy przyhamować lub puścić gaz, a po wyprostowaniu kierownicy dodać gazu - tzn. nie jechać ze stałą prędkością, tylko przed pachołkiem zwolnić, a po ominięciu przyspieszyć)
A to jak ktoś jeździ, można stwierdzić prędzej po tym jak się to zobaczy, a nie po tym co opisuje. Co innego jest widzieć tekst, a co innego faktyczną sytuację w ruchu.
netsatan pisze:Wiemy natomiast prawie na pewno (na podstawie pierdół, które tu wypisuje), że Krzyś jeździ kiepsko - stąd pewnie może takie doświadczenia opisać.

Jak jesteś taki mądry, to sam pokaż jakim super kierowcą jesteś :P Nie mówię, że jeżdżę dobrze, ale i nie krytykuję tu kogoś, że źle to robi.

netsatan
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: netsatan » wt, 04 wrz 2012, 14:59

Piszesz pierdoły (czasem w formie porad) co pozwala przypuszczać, że sam się do nich stosujesz. Więc - albo jesteś trollem i czekasz na fotki z wypadków, bo taki masz chory kaprys, albo jesteś zwyczajnie kiepski.

Slalom robiłem różnymi samochodami, na różnych nawierzchniach, w różnych warunkach - nigdy nie udało mi się aż tak postarać, żeby mnie np. obróciło. Hamując w zakręcie dajesz kolejny popis umiejętności - już tu gdzieś pisałem o jeździe z luźnym tyłem po łuku, nawet pamiętam, że Hipek o to pytał. Spróbuj robić inaczej - hamować przed pachołkiem (jeśli to konieczne), między pachołki wchodzić z gazem: auto samo wyjdzie.

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » wt, 04 wrz 2012, 15:12

Może Ty mu lepiej już nie radź kolejnych ćwiczeń, co? Zaraz się okaże, że pachołków nie miał i między drzewami slalom robił.

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » wt, 04 wrz 2012, 15:22

Pachołków mieć nie muszę, bo są na wyposażeniu parkingu.
netsatan pisze:Hamując w zakręcie dajesz kolejny popis umiejętności

Gdzie ja napisałem, żeby hamować w zakręcie?
przed skręceniem kierownicy przyhamować lub puścić gaz (...) tylko przed pachołkiem zwolnić

Czytanie ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » wt, 04 wrz 2012, 15:24

Krzycho92 pisze:Pachołków mieć nie muszę, bo są na wyposażeniu parkingu.
Jestem przekonany, że to Cię nie powstrzyma. :devil:

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » wt, 04 wrz 2012, 15:27

Przed czym? Ja nic nie zamierzam :P

netsatan
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: netsatan » wt, 18 wrz 2012, 16:31

Z każdej strony to chyba przesada - jeśli każdy miałby kamerę obejmującą obszar przed samochodem, byłoby to wystarczające. Rzadko zdarzają się sytuacje, w których dwa samochody "strzelą" się tyłem. ;) Nawet jeśli - to obaj kierowcy nieprawidłowo wykonali wtedy manewr.

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » wt, 18 wrz 2012, 16:39

Już widzę jak ludzie kombinują jak by te kamery wyłączać, no bo kto by wtedy łamał przepisy wiedząć, że w razie czego wszystko będzie nagrane.

netsatan
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: netsatan » wt, 18 wrz 2012, 17:18

Nagrane niech będzie - to jest zawsze jakiś argument np. dla sądu w razie wypadku. Natomiast jeśli ma to posłużyć Policji w trakcie kontroli (czyli miałbym sam zbierać dowody przeciwko sobie) to pomysł nie przejdzie na bank.

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » wt, 18 wrz 2012, 17:36

jeśli ma to posłużyć Policji w trakcie kontroli (czyli miałbym sam zbierać dowody przeciwko sobie)

No właśnie. Dlatego ludzie by kombinowali jak by te kamery wyłączać, bo przecież musieli by przestrzegać przepisów. Chociaż też z drugiej strony Policja nie dała by rady przeglądać całych nagrań, bo nie meli by tyle czasu - oczywiście mówię o zwykłej kontroli ;)

Awatar użytkownika
szofer
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: szofer » wt, 18 wrz 2012, 20:42

Krzycho92 pisze:
jeśli ma to posłużyć Policji w trakcie kontroli (czyli miałbym sam zbierać dowody przeciwko sobie)

No właśnie. Dlatego ludzie by kombinowali jak by te kamery wyłączać, bo przecież musieli by przestrzegać przepisów. Chociaż też z drugiej strony Policja nie dała by rady przeglądać całych nagrań, bo nie meli by tyle czasu - oczywiście mówię o zwykłej kontroli ;)

Za przeproszeniem pier.....cie. Teraz przecież obowiązujące prawo zwalnia z obowiązku świadczenia przeciwko sobie i najbliższej rodzinie, jeśli zeznania mogą obciążyć osobę podejrzaną. Więc bez zgody podejrzanego policja nie może wykorzystać dowodów, które ten sam zgromadził.

netsatan
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: netsatan » wt, 18 wrz 2012, 21:42

szofer - a co ja innego napisałem? Krzysiu wyjął pół zdania z kontekstu, ale żeby Ty...?

Natomiast jeśli ma to posłużyć Policji w trakcie kontroli (czyli miałbym sam zbierać dowody przeciwko sobie) to pomysł nie przejdzie na bank.

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 19 wrz 2012, 8:16

szofer pisze:Za przeproszeniem pier.....cie. Teraz przecież obowiązujące prawo zwalnia z obowiązku świadczenia przeciwko sobie i najbliższej rodzinie, jeśli zeznania mogą obciążyć osobę podejrzaną. Więc bez zgody podejrzanego policja nie może wykorzystać dowodów, które ten sam zgromadził.

Nie do końca się zgodzę. Oczywiście - oskarżony nie musi zeznawać przeciwko sobie (czyli, mówiąc wprost, może kłamać ile wlezie), a szczegółowe przepisy określają, kto może domagać się zwolnienia z obowiązku zeznawania przeciwko osobie bliskiej. Co do gromadzenia dowodów przeciwko sobie, policja może tylko podziękować za ułatwienie roboty.

Przykład:
- seryjny morderca pisze pamiętniki upamiętniające szczegóły każdej popełnionej zbrodni
- pedofil gromadzi sobie filmy upamiętniające jego "dokonania".

Uważasz, że policja nie ma prawa wykorzystać tych materiałów przeciwko oskarżonym, bo oskarżony nie wyraża zgody na wykorzystanie dowodów, które przeciw sobie zgromadził?

netsatan
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: netsatan » śr, 19 wrz 2012, 10:42

Ale, ale, drogi Hipku...

To znaczy, że wszyscy jesteśmy z założenia podejrzani o WSZYSTKO, a Policja sobie szybko poszuka dowodów na nasze przewinienia? Swój post ograniczyłem do "nie przejdzie" (a nie wypowiedziałem się jak szofer) z jednego powodu - tachografy. Skoro tak można zmusić kogoś do rejestrowania przewinień, to dlaczego uniemożliwić nagrywanie?

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 19 wrz 2012, 11:14

Moment, moment. Ja odnosiłem się tylko do zacytowanego postu szofera. W znaczeniu ogólnym. Co do zmuszania nas do zbierania dowodów na samych siebie, nie wypowiadałem się. Chociaż, jakby nie patrzeć, coś takiego już działa: tachografy.

Wróć do „Ulica”