Zdałem!!! - chwalimy się :)

Twój egzamin, przebieg, uwagi, problemy
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Awatar użytkownika
kwachu
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Re: w końcu...:)

Postautor: kwachu » ndz, 13 maja 2012, 0:07

monika9016, nie potrzebuję zaglądać do słownika, by wiedzieć że "mÓwię" pisze się przez o z kreską, a takie niechlujstwo jak "bedziecie" jest wręcz niedopuszczalne.

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » ndz, 13 maja 2012, 0:09

Ja, na przykład, mam słownik w głowie.

"Bedziecie" to literówka, ale już takie "wymażone"... rymuje się z "wysmażone". Albo "wysmarzone".

monika9016
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: monika9016 » pn, 14 maja 2012, 23:52

kwachu pisze:monika9016, nie potrzebuję zaglądać do słownika, by wiedzieć że "mÓwię" pisze się przez o z kreską, a takie niechlujstwo jak "bedziecie" jest wręcz niedopuszczalne.

śmieszny jesteś, jak Cie tak boli czytanie postów z błędami ortograficznymi to może zmień forum
http://www.ortografia.fora.pl/ tam będziesz się mógł wykazać...

mam nadzieję że nie pomyliłam nigdzie E z Ę, przecież to niedopuszczalne ! :bicz:

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Re: Zdałem!!! - chwalimy się :)

Postautor: Hipek_01 » wt, 15 maja 2012, 9:46

Mnie czytanie postów z błędami ort. boli. Potrafię zrozumieć pomyłkę, ale pyskowanie za słusznie zwróconą komuś uwagę, jest trochę nie bardzo.
Jeśli bardzo Cię boli taka prosta zasada, Moniko, możesz zawsze się wykazać na forach onet.pl.

walcz
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: walcz » wt, 15 maja 2012, 15:07

kwachu pisze:jest temat do chwalenia się. Poza tym, noszenie słownika ze sobą nie boli ;)

Myślałam, że właśnie to jest temat do chwalenia się. Chyba że sensem wypowiedzi było: "O, mamy tu temat do chwalenia się!", a nie jak zrozumiałam: "Gdzie indziej istnieje temat do chwalenia się.". Wtedy przepraszam:).

Co do ortografii to zgadzam się, boli mnie kaleczenie polszczyzny. Choć nie ukrywam, czasem też mi się zdarza. Wtedy przepraszam i poprawiam w miarę możliwości.

monika9016 pisze:śmieszny jesteś, jak Cie tak boli czytanie postów z błędami ortograficznymi to może zmień forum
http://www.ortografia.fora.pl/ tam będziesz się mógł wykazać...

Śmiem twierdzić, że Tobie bardziej przyda się takie forum, właśnie po to istnieje:).

Abstrahując od ortograficznych zawiłości - gratulacje @basienka0411! Moja siostra zdała za ósmym razem, mimo to dziś mogę szczerze przyznać, że jeździ najlepiej spośród znanych mi kierowców (co wcale nie oznacza, że wszyscy jeżdżą źle:)).

czarenty6587
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: czarenty6587 » pn, 04 cze 2012, 22:43

Ja też zdałem za 1 razem :) Ja zdawałem w WORD Ostrołęka, choć jeździłem po miescie tylko 5 godzina przewaznie to po Wyszkowie czyli 25 godzin. Na teoretycznym miałem 1 błąd... no jakoś tak wyszło ;/ Później przyszedł kolej na praktyczny. Trafił mi się zły egzaminator. Łuk robiłem w ten sposób na manewrowym że odwracałem się do tyłu, ręka za siedzenie pasażera i patrzyłem się do tyłu i strzelałem z oka na lusterko. Gdy wszedłem do samochodu na egzaminie, egzaminator z góry uprzedził mnie abym nie ustawiał lusterek na łuk bo wynik bd negatywny. Lusterka miałem w górze nawet nie widziałem błotnika tylnego koła. No ale jakoś się udało i zrobiłem na tylną szybę i na czuja nie jak większość na "patent". Podczas jazdy nie miałem żadnych błędów i po 31 minutach wróciliśmy i oznajmił mi że jeżdzę dynamicznie, dobrze obsługuję się samochodem, kontroluje samochód i ze wynik pozytywny. Egzamin zdałem 28 maja 2012 to był poniedziałek, w piatek tego samego tygodnia papiery z WORD-u przyszły do Wydziału komunikacji i odrazu opłaciłem. Dzisiaj czyli w poniedziałek na stronie wytwórni papierów wartościowych widnieje napis że trwa postępowanie administracyjne. Mam nadzieję ze w piątek juz bd gotowe :D

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » pn, 04 cze 2012, 23:10

Ja do tej pory nie wiem jak można cofać patrząc się przez tylną szybę (tak, że ta ręka trzyma za prawy fotel). Przecież od tego są lusterka, jakby nie patrzeć aż trzy. Tak samo łuk, po co obniżać lusterko, skoro pachołki stoją na linii, czyli wystarczy patrzeć na nie - te pachołki. Co innego na parkingach, tam linie są na podłożu i pachołków nie ma, wtedy można sobie pomóc, ale na łuku lepiej ćwiczyć z lusterkami ustawionymi normalnie do jazdy.

Awatar użytkownika
kwachu
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: kwachu » pn, 04 cze 2012, 23:53

Krzycho, jednym tak łatwiej innym inaczej. Ja lusterek używam tylko wtedy, jak wyprzedzam inne samochody itp. Jak cofam na jakimś parkingu czy wjazd do domu, to zawsze przez tylną szybę się patezę.

Awatar użytkownika
Atreyu
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: Atreyu » wt, 05 cze 2012, 0:13

O ile plac robiłem tylko na lusterkach i nigdy nie miałem z tym problemów, to na parkingach itd, się odwracam. Dużo szersze pole widzenia.

Awatar użytkownika
BiałaDama
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: BiałaDama » wt, 05 cze 2012, 9:08

Ja zawsze robiłam, i robię, na sposób mieszany. Na lusterka najlepiej mi się manewruje przy parkowaniu tyłem, ale nie zawsze się sprawdzają przy odległości jak przybliżają i zawsze zerkam do tyłu. Natomiast przy samym wyjeździe z miejsca parkingowego to zawsze zerkam szybko w lusterka, ale obracam się do tyłu, bo szersze pole manewru i więcej widać.

czarenty6587
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: czarenty6587 » wt, 05 cze 2012, 16:48

Prawidłowo na egzaminie powinno łuk robić się na tylniej szybie, spoglądając czasami na lusterka. Więc jeśli ktoś robi łuk na tylną szybę i na wyczucie to w życiu poradzi sobie z wycofywaniem oraz parkowaniem ;) Najgorzej jest sie uczyć łuku na patent i na lusterka, wtedy osoba będzie miała ciężej zaparkować itp, oczywiście przez pierwsze tygodnie jazdy.

czarenty6587
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: czarenty6587 » wt, 05 cze 2012, 17:37

a mam do was jeszcze pytanie... w Piątek zapłaciłem za prawko a od poniedziałku widnieje ten napis: (2012-06-04 08:53:14) Prawo Jazdy: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

Czy Wyrobią się do piątku czyli 8.06, ponieważ bardzo potrzebne było by mi już prawko na sobote ;/

Awatar użytkownika
kwachu
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: kwachu » wt, 05 cze 2012, 17:42

prawa jazdy przychodzą chyba hurtowo do UM i może przyjść jutro, ale też w przyszłym tygodniu. ale nie jestem pewien.

czarenty6587
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: czarenty6587 » wt, 05 cze 2012, 17:55

no miejmy nadzieję że w piątek będzie ;/

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » wt, 05 cze 2012, 19:15

czarenty6587
Nie chcę się wymądrzać, ale ja na kursie miałem tylko jedno nieudane podejście do łuku, bo po kilku razach jeździłem już swobodnie i to głównie opierając się na lusterkach. Tylko końcówka była z patrzeniem na tylną szybę, żebym zapamiętał jak na egzaminie mam jechać.

czarenty6587
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: czarenty6587 » wt, 05 cze 2012, 19:17

Dobry kierwoca zrobi nawet na przednią szybe

netsatan
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: netsatan » wt, 05 cze 2012, 19:32

Jeśli dobry kierowca to taki, który ma dwie pary oczu, to zrobi.

Patrzy się przez tylną szybę, bo jest lepszy kąt widzenia, nie ma martwych pól i przekłamań, a wspomaga lusterkami. Początkującym łatwiej cofać na lusterka, bo nie zmienia się perspektywa patrzenia - lepsze wyczucie samochodu i już można to robić jak należy.

czarenty6587
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: czarenty6587 » śr, 06 cze 2012, 21:54

mam pytanie. Czy tego samego dnia jak odbiore prawko to moge juz tego samego dnia jeździć?

Awatar użytkownika
kwachu
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: kwachu » śr, 06 cze 2012, 22:15

pytanie tak samo głupie jak to, czy w sobote chodzi się do szkoły...

netsatan
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: netsatan » śr, 06 cze 2012, 23:19

W żadnym wypadku nie możesz jeździć. Najpierw, obowiązkowo, musisz zatańczyć macarenę nago przy zachodzącym słońcu. I wrzucić film na jutuba.

Wróć do „Egzamin”