Zdałem!!! - chwalimy się :)

Twój egzamin, przebieg, uwagi, problemy
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Awatar użytkownika
kwachu
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Re: Zdałem!!!

Postautor: kwachu » pn, 21 lis 2011, 22:44

Szkoleniowa, tyle dobrze ;)

Awatar użytkownika
szofer
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: szofer » pn, 21 lis 2011, 23:04

Krzycho92 pisze:A ja tak myślę, że znowu bym sobie pojechał jak na egzaminie z egzaminatorem. Ciekawe, czy po roku popełniałbym jakieś błędy ;)

Więcej niz Ci się wydaje. Masz już swoje nawyki i przyzwyczajenia.

MarcinWMA
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: MarcinWMA » wt, 29 lis 2011, 23:03

zdałłłłłemmmm :) za 7 razem :) ;) POWODZENIA WSZYSTKIM WSPÓŁFORUMOWICZOM :)

anka0315
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: anka0315 » śr, 30 lis 2011, 10:15

pwpw.pl czy ta strona w ogóle działa ?

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 30 lis 2011, 10:46

anka
Zwykle działa. Natomiast pytanie "jak działa", to już inna broszka. Informacjami tam zawartymi nie ma co się za bardzo sugerować.

Marcin
Gratulacje!

szofer, Krzycho:
Od czasu do czasu sprawdzam, czy potrafię jeszcze jechać "elkowo". Potrafię. Jestem jednak pewien, że każdy jakoś tam doświadczony kierowca, zdający w środku dnia, miałby duże szanse na oblanie przez wymuszenie.

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » śr, 30 lis 2011, 12:36

Hmm, ja bym potrafił nie wymusić. Wystarczy dynamicznie wyjechać i zdążyć się rozpędzić zanim drugi kierowca by zahamował. A ciekawe, czy jak ktoś by hamował silnikiem to też będzie wymuszenie?

lukasz89osw
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: lukasz89osw » śr, 30 lis 2011, 13:20

Tak, ciekawe czy wytłumaczył byś egzaminatorowi że zdążył byś się rozpędzić. On by wcisnął hamulec jak byś tylko delikatnie ruszył.

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 30 lis 2011, 13:44

Dokładnie o tym myślę. Potrafię zmieścić się bez wymuszenia (chociaż w normalnym ruchu zawsze jakieś minimalne wymuszenie się znajdzie - szczególnie tu, gdzie jeżdżę, zmienić pas w Warszawie w dzień, bez wymuszenia, to trafić na bardzo uprzejmego kierowcę). Ale wytłumacz egzaminatorowi...

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » śr, 30 lis 2011, 14:52

Hipek nie rozumiesz mnie do końca. Wiadomo, że jak jest egzamin to z reguły prowadzi osoba, która nie ma jeszcze uprawnień, tak? A jak ktoś już kilka tysięcy km zrobił, to chyba potrafi lepiej wyczuć, że może wyjechać i rozpędzić się nie wymuszając przy tym pierwszeństwa. Załóżmy, że na fotelu pasażera siedziała by osoba, która tylko oceniała by moją jazdę - wtedy jeśli zobaczyła by, że wyjeżdżam i za chwilę jadę już zgodnie z ograniczeniem, to by mnie nie oblała. A jeśli tak, to ja widząc, że przede mną wyjeżdża "elka" to mógłbym jej zajechać drogę i powiedzieć, "Panie, ten niedoszły kierowca wymusił mi pierwszeństwo, bo musiałem lekko zwolnić." I co egzamin oblany? To jest trochę bez sensu. Skąd egzaminator może wiedzieć, że ktoś zwolnił, czy zahamował? Widzi co dokładnie robi kierowca w samochodzie, któremu niby wymusiłbym pierwszeństwo? Chyba nie widzi przez blachę...

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 30 lis 2011, 15:29

Przede wszystkim ma lusterko. I, w przeciwieństwie do kierującego, może w nie patrzeć bez przerwy. I widzi, czy zwolnienie było przed rozpoczęciem zmiany pasa, czy po.

Awatar użytkownika
Clean
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: Clean » śr, 30 lis 2011, 16:02

anka0315 pisze:pwpw.pl czy ta strona w ogóle działa ?

Wszystko zależy od ludzi z twojego wydziału komunikacji. Nie wszystkim chce się na bieżąco aktualizować status.

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » śr, 30 lis 2011, 16:04

Jak zmienia się pas lub włącza do ruchu to przecież robi się to dynamicznie, a nie jak ślimak. Jeśli np. przyspieszysz przed zmianą pasa to możesz nawet na tym drugim pasie jechać szybciej niż samochód, któremu mógłbyś wymusić, tylko trzeba prędkości nabrać. Dlatego to na egzaminie jest problemem - egzaminator właśnie nawet do tego nie dopuszcza, a w niektórych przypadkach można szybko przyspieszyć i przy tym nie wymusić pierwszeństwa.

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 30 lis 2011, 17:21

Clean
Jesteś pewien, ze status aktualizuja ludzie z Wydziału Komunikacji?

Krzycho:
Na egzaminie wolno Ci jechać zgodnie z ograniczeniem. Mając jakieś cudne ferrari mogę z punktu przyspieszyć z 50km/h do 110km/h i zdążyć bez wymuszenia przed gościem na sąsiednim pasie. Ale to prywatnie. Na egzaminie, jeśli mam ograniczenie, to nie wolno go przekraczać.

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » śr, 30 lis 2011, 17:48

Aha, czyli jeśli jedziesz w korku 30km/h, a ograniczenie jest 50km/h, to co nie rozpędziłbyś się na II biegu z 30 do 50km/h żeby zdążyć bez wymuszenia zmienić pas? Właśnie to jest to - na egzaminie masz jechać jak emeryt, bo inaczej Cię obleją. Na drodze czasami jednak trzeba działać i myśleć szybciej niż "pozwala" Ci na to egzaminator na egzaminie.

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » czw, 01 gru 2011, 11:04

Tu jest droga, a tu jest egzamin. Zawsze tak było - trzeba jechać jak emeryt. A potem - uczysz się na nowo. Wczoraj się urodziłeś? ;)
Dobra, starczy tego OT.

Awatar użytkownika
Clean
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: Clean » pt, 02 gru 2011, 11:30

Hipek_01 pisze:Clean
Jesteś pewien, ze status aktualizuja ludzie z Wydziału Komunikacji?

Tak na 99% jestem pewien. Kiedyś odbierałem prawko siostry. Minęły już ze 2 tygodnie od egzaminu, na stronie nie było żadnej informacji (tylko "niepoprawny numer, brak spraw w toku...".) Po moim telefonie i informacji, że prawko już jest, od razu pojawił się status "dokument do odbioru...". Zresztą gdy odbierałem swoje prawko, to po powrocie do domu na stronie od razu był widoczny status "brak spraw w toku lub dokoment wydany itd.".

daga-dg
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: daga-dg » czw, 08 gru 2011, 11:43

Witam! Przepraszam, że się tak wcinam ale jestem nowym użytkownikiem i nie wiem jeszcze jak się poruszać po forum :)
Chciałam się pochwalić, że 6 grudnia 2011 zdałam egzamin za pierwszym podejściem. Jednocześnie chcę Wam podziękować bo w dużej mierze zawdzięczam to temu forum. Przez ostatni miesiąc przeczytałam chyba wszystkie tematy na forum, żeby tylko znaleźć jakieś rady dotyczące egzaminu i wogóle poruszania się samochodem.
Jesteście wspaniałymi ludźmi. Dzięki Wam dowiedziałam sie co nieco i do niektórych porad się zastosowałam.
Dziękuję trzymam kciuki za tych, którzy egzamin mają przed sobą! Powodzenia!

Awatar użytkownika
Clean
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: Clean » czw, 08 gru 2011, 12:08

daga-dg pisze:Witam! Przepraszam, że się tak wcinam ale jestem nowym użytkownikiem i nie wiem jeszcze jak się poruszać po forum :)

Nie jest źle, wpis znalazł się we właściwym temacie. :mrgreen:

Jeśli chodzi o egzamin, to gratuluję.

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » czw, 08 gru 2011, 19:16

daga-dg pisze:Przez ostatni miesiąc przeczytałam chyba wszystkie tematy na forum,(...)
Dzięki Wam dowiedziałam sie co nieco i do niektórych porad się zastosowałam.

Mam nadzieję, że moich porad nie czytałaś, bo są bee... i wszyscy je krytykują :mrgreen: :gwizdze:
A tak w ogóle to gratulacje!

MalinQ
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: MalinQ » wt, 10 sty 2012, 12:49

Ja też chcę się pochwalić! :D
5 stycznia 2012r. zdałam za pierwszym razem ;)
Muszę przyznać, że rady na forum były bardzo pomocne! :)
Pozdrawiam! :)

Wróć do „Egzamin”