Sygnalizacja świetlna

Jeśli masz pytania dotyczące nauki jazdy, sposobu szkolenia, przepisów prawnych.
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Seba350
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Sygnalizacja świetlna

Postautor: Seba350 » pt, 28 lis 2008, 0:31

Witam

Jestem w trakcie kursu na prawo jazady , a właściwie już go kończę. Przepisy mam juz w większości obczajone ale! natrafiłem ostatnio w testach na takie pytanie : jest pokazana sygnalizacja świetlna kolizyjna i pali się żółte światło mam zaznaczyć które światło sie zachwile zapali .. opcje to : zielone ,czerwone , zielone i czerwone no to zawsze tak odruchowo to czerwone wybierałem i git. poprawna odpowiedź . ale ostatnio sobie uświadomiłem ,że przecież przed zapaleniem się zielonego też jest zółte !! czyli moze sie zapalić czerwone lub zielone.. od czego to zależy ???

Awatar użytkownika
Nookie
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

Postautor: Nookie » pt, 28 lis 2008, 6:38

Przed zielonym jest czerwono-żółte :)

viera
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: viera » pt, 28 lis 2008, 11:55

Seba350 napisał:
Jestem w trakcie kursu na prawo jazady , a właściwie już go kończę.

Zapłaciłeś za kurs niemałe pieniądze.Czego cię tam uczyli?
I ty z taką wiedzą chcesz zdać egzamin na prawo jazdy.Zapomnij .
Nie wystarczy wyklepać na pamięć testy.Trzeba się nauczyć przepisów i umieć je w praktyce zastosować.
Moja rada:Przestudiuj od A-Z Prawo o Ruchu Drogowy tam wszystko jest bo tego za ciebie nikt nie zrobi.Prawko robi się na całe życie.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Re: Sygnalizacja świetlna

Postautor: GrzegorzPPP » pt, 28 lis 2008, 16:06

Seba350 pisze:ale ostatnio sobie uświadomiłem ,że przecież przed zapaleniem się zielonego też jest zółte !! czyli moze sie zapalić czerwone lub zielone.. od czego to zależy ???

Pójdź na pierwsze lepsze skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i zobaczysz na czym to polega :)

A jeśli Ci się nie chce to chodzi o to że jeśli stoimy na światłach na czerwonym to później zapala się sygnał czerwony i w tym samym czasie pali się żółty :) dopiero później oba znikają i pali się zielone :)

Zaś jak dojeżdżamy do skrzyżowania i będzie sygnał czerwony to tylko będzie się palić żółte światło :)

Trochę to po chińsku napisałem ale mam nadzieje że zaczaisz o co chodzi :)

Awatar użytkownika
alasya
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: alasya » pt, 28 lis 2008, 17:43

GrzegorzPPP pisze:Trochę to po chińsku napisałem ale mam nadzieje że zaczaisz o co chodzi :)

faktycznie po chinsku, japonsku, i po jakiemus jeszcze napewno :P hehe

ciekawe jak byc sobie poradzil z takim :lol: :lol: hehehe
Obrazek

a wracajac do tematu to tu jest dobry przyklad:

Obrazek

kolejno opisuje te 4 sygnalizatory:
1. po zielonym zapali sie zollte i nastepnie czerwone
2. po zoltym zapali sie czerwone
3. po czerwonym zapali sie zolte (tak jak masz przedstawione na sygnalizatorze nr 4) po zapaleniu sie zoltego swiatla, czerwone i zolte gasna i zapala sie zielone
4. zaraz one gasna i zapala sie zielone (jak na sygnalizatorze 1)

i najlepiej jak radzil Ci Grzegorz idz na jakies skrzyzowanie z segnalizacja

Kadirtos
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: Kadirtos » śr, 22 lut 2017, 10:57

Jeszcze są właśnie światła bezkolizyjne czyli te ze strzałkami wtedy masz jedź na pewno a jak masz zielone to i tak musisz uważać na coś innego właśnie warto o tym pamiętac.

Wróć do „Pytania do Instruktora”