Skręt w lewo na światłach na konkretnych przykładach

Jeśli masz pytania dotyczące nauki jazdy, sposobu szkolenia, przepisów prawnych.
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Kamillek
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu
Posty: 6
Rejestracja: śr, 30 sty 2013, 19:42

Skręt w lewo na światłach na konkretnych przykładach

Postautor: Kamillek » wt, 20 gru 2016, 19:16

Wiem, że było już na forach o tym wiele razy, ale nadal mam sporo wątpliwości i chciałbym zapytać o ten zjazd w lewo na światłach na przykładzie konkretnych skrzyżowań. Chodzi mi głównie o to, gdzie można najdalej dojechać, żeby nikomu nie zablokować drogi. Ten groty strzałek na poniższych obrazkach oznaczają jakby miejsce dokąd może dojechać samochód (a więc gdzie będzie jego przód po zatrzymaniu).

Sytuacja 1:

Obrazek

https://www.google.pl/maps/@52.8759491, ... 312!8i6656

Gdzie tutaj najlepiej się zatrzymać? Moim zdaniem można optymalnie zatrzymać się w miejscu na które wskazuje strzałka żółta. Samochody z przeciwka (zaznaczone na czarno) pojadą tylko w lewo. Rzecz w tym, że jak np. jestem w obcym mieście i nie znam dobrze skrzyżowanie, to mogę nie wiedzieć, czy z tego pasa samochody powinny jechać tylko w lewo (bo mają strzałkę w lewo), czy może zarówno w lewo, jak i prosto. I gdyby okazało się, że mogą jechać również prosto, to wtedy zatrzymując się jak wskazuje żółta strzałka, zablokowałbym im drogę. W takim razie, bezpieczniej byłoby ustawić się tak jak wskazuje niebieska strzałka? Zatrzymanie wg czerwonej i zielonej strzałki jest chyba zupełnie błędne?

Sytuacja 2:

Obrazek

https://www.google.pl/maps/@53.1779972, ... 312!8i6656

Bardzo podobna sytuacja jak poprzednia, tylko jest jeszcze ten pas zieleni rozdzielający oba kierunki jazdy przed skrzyżowaniem. Tutaj analogicznie – wg mnie można zatrzymać się tam gdzie wskazuje żółta strzałka, a bezpieczniej tam gdzie wskazuje niebieska.

Sytuacja 3:

Obrazek

https://www.google.pl/maps/@52.8688659, ... 312!8i6656

Tutaj zatrzymałbym się zgodnie z niebieską linią.

Wróć do „Pytania do Instruktora”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości