Drobne pytania

Jeśli masz pytania dotyczące nauki jazdy, sposobu szkolenia, przepisów prawnych.
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
kamil13151
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Drobne pytania

Postautor: kamil13151 » ndz, 19 gru 2010, 19:11

Cześć :)

1. Znaki nie obowiązują jak jest sygnalizacja świetlna?
2. Czy przejechanie zakrętu na sprzęgle jest to błąd na egzaminie?
3. Czy zawsze musimy przepuścić pieszego na drodze? Ostatnio miałem sytuację: Jadę drogą jednokierunkową z dwoma pasami ruchu 45km/h i widzę, że na przejściu czeka osoba, dałbym radę się zatrzymać, ale instruktor mówi, że nie musimy w takim przypadku. Jak to jest?

Awatar użytkownika
BiałaDama
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Re: Drobne pytania

Postautor: BiałaDama » ndz, 19 gru 2010, 19:34

1. Nie, sygnalizacja ma pierwszeństwo.
2. Nie tylko na egzaminie, ale i w życiu, bo jest niebezpieczne. I nawet jeśli egzaminator tego nie zauważy albo zauważy i nie obleje za to, nie znaczy to, że tak powinieneś robić... a szczególnie zimą.
3. Nie zawsze, musisz widzieć, że wykazuje jakiś zamiar wejścia na pasy. Wg Kodeksu pieszy ma pierwszeństwo jak już jest na pasach.

kamil13151
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: kamil13151 » pn, 20 gru 2010, 15:48

Ale jak widzę, że stoi na przejściu to mam się zatrzymać?

Awatar użytkownika
BiałaDama
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: BiałaDama » pn, 20 gru 2010, 16:04

Niekoniecznie. Chyba, że mają zielone. Ale z egzaminatorami różnie jest. Mnie ochrzanił, że zwolniłam by w razie czego się zatrzymać, mojego brata oblał, bo się nie zatrzymał. Także zależy od sytuacji i wyczucia. jak widzisz, że ktoś się rozgląda i czeka na okazję to lepiej się zatrzymac.

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » pn, 20 gru 2010, 16:04

Jeśli stoi na środku przejścia, to tak, lepiej w niego nie uderzać. Nawet, jeśli stoi, a nie idzie. ;)
Jeśli czeka na sposobność do przejścia, to nie musisz go wpuszczać (w sensie: zatrzymywać się specjalnie).
Jeśli zbliża się do niego z zamiarem przejścia (tj. z daleka widzisz, że idzie i na pewno wejdzie, lepiej zwolnić).
[edit]
Oj, Biała, dzisiaj Ty szybciej ;)

Ciekawy20
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Ciekawy20 » sob, 29 sty 2011, 16:12

Zmiana przyczepności jazdy do kół - jest coś takiego odp w testach.Czyli w praktyce o co chodzi z ta jakbym powiedział ,,definicją''?

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » sob, 29 sty 2011, 16:35

Napisz szerzej, z tego, co napisałeś, nic nie wynika. O którym pytaniu testowym mówisz?

Ciekawy20
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Ciekawy20 » sob, 29 sty 2011, 18:42

384 Chyba.Powinien byc kierowca przygotowany do zmiany do przyczepności kół do jezdni.Czyli w praktyce jak to wygląda o co z tym chodzi ?

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

Postautor: GrzegorzPPP » sob, 29 sty 2011, 18:48

Przytocz całe pytanie to będzie wiadomo.

Awatar użytkownika
Slavo
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: Slavo » sob, 29 sty 2011, 18:49

Kierowca powinien być przygotowany do zmiany przyczepności kół do jezdni ( bez tego drugiego do to ma jakiś sens). Więc w praktyce chodzi o to, że musisz być gotowy na to, że ( szczególnie przy temperaturach oscylujących koło 0 stopni) jezdnia - asfalt, suchy, czarny, zmieni się w kompletną szklankę. I musisz być gotowy aby prawidłowo zareagować, a najlepiej to zawczasu nie szaleć i ograniczyć trochę prędkość w takich sytuacjach. Bo ratowanie się wówczas jest bardzo trudne ^^

Ciekawy20
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Ciekawy20 » pn, 31 sty 2011, 18:38

Nie długo ponawiam prawko , i mam kilka pytań( dla kierowców pewnie banał )
1.Mamy linie ciągła(droga jednokierunkowa,albo dwukierunkowa bez znaczenia) czy możemy wyprzedzić rowerzystę na tych drogach ?
2.Czy na jednokierunkowej drodze , mogę wyprzedzać z lewej i prawej strony ?
3.Czy jak mam linie ciagła podwójną obok,i chcę skręcić w lewo to się ustawiam po srodku czy bliżej lewej krawędzi ?(np w prawo to do prawej krawędzi) , mam nadzieję ze zrozumiale napisałem:P
4.Czy na terenie zabudowanym jak wyprzedzam , mogę przekroczyć 50 km/h ?
5.Są sygnalizatory s1,s2,s3(obojętnie który).I jest coś takiego , że nad jednym sygnalizatorem jest znak D-1 , albo znak ustąp pierwszeńśtwa.I co tu chodzi ? Chyba zrozumiale napisałem :D

I zapomniałem dodać cos jeszcze: Czy przy zawracaniu na 3 , można kręcić kierownicą w miejscu ?

/// Nie piszemy posta pod postem, w razie przypomnienia sobie jakiejś kwestii, edytujemy/ BiałaDama

Awatar użytkownika
BiałaDama
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: BiałaDama » pn, 31 sty 2011, 19:23

Ciekawy20 pisze:Nie długo ponawiam prawko , i mam kilka pytań( dla kierowców pewnie banał )
1.Mamy linie ciągła(droga jednokierunkowa,albo dwukierunkowa bez znaczenia) czy możemy wyprzedzić rowerzystę na tych drogach ?
2.Czy na jednokierunkowej drodze , mogę wyprzedzać z lewej i prawej strony ?
3.Czy jak mam linie ciagła podwójną obok,i chcę skręcić w lewo to się ustawiam po srodku czy bliżej lewej krawędzi ?(np w prawo to do prawej krawędzi) , mam nadzieję ze zrozumiale napisałem:P
4.Czy na terenie zabudowanym jak wyprzedzam , mogę przekroczyć 50 km/h ?
5.Są sygnalizatory s1,s2,s3(obojętnie który).I jest coś takiego , że nad jednym sygnalizatorem jest znak D-1 , albo znak ustąp pierwszeńśtwa.I co tu chodzi ? Chyba zrozumiale napisałem :D

I zapomniałem dodać cos jeszcze: Czy przy zawracaniu na 3 , można kręcić kierownicą w miejscu ?

1. Jeśli nie przekroczysz linii, to tak; jeśli przekroczysz, nie ma mowy.
2. Odsyłam do Kodeksu Ruchu Drogowego
3. Skręcając w lewo, zbliżamy się możliwie jak najbliżej linii. Ale! Linia ciągła to linia nieprzekraczalna, wg przepisów nie wolno skręcać w takim miejscu.
4. Nie. Ograniczenie to ograniczenie, chociaż w praktyce wiadomo jak bywa..
5. Zawsze przy skrzyżowaniu są znaki jakby np. sygnalizacja przestała działać. Ale w pierwszej kolejności obowiązują światla, znaki schodzą na drugi plan.
6. Właściwie to nie powinno się kręcić w miejscu.

Ciekawy20
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Ciekawy20 » wt, 01 lut 2011, 18:37

Prosze o odp na to 2 pytanie , bo troche leń jeste , i nie chce mi sie szukać:P

Awatar użytkownika
kwachu
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: kwachu » wt, 01 lut 2011, 19:09

Ciekawy20 pisze:Prosze o odp na to 2 pytanie , bo troche leń jeste , i nie chce mi sie szukać:P

Ojoj, sądzę że odpowiedzi już nie dostaniesz ;)

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » wt, 01 lut 2011, 19:13

Możesz ewentualnie bana dostać na drugie pytanie, jeśli sobie życzysz. ;)
Ale odpowiedzi nie dostaniesz.
A kto będzie aktywny i uprze się odpowiedzieć, też dostanie prezent.

Awatar użytkownika
BiałaDama
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: BiałaDama » wt, 01 lut 2011, 19:59

Jedyna pomoc jaką możesz uzyskać: http://www.v10.pl/prawo/Kodeks,drogowy, ... ego,2.html 8-)

Awatar użytkownika
pako
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: pako » śr, 02 lut 2011, 1:18

Ciekawy20 pisze:2.Czy na jednokierunkowej drodze , mogę wyprzedzać z lewej i prawej strony ?

Temat ten był już poruszany na forum...

Ciekawy20 pisze:Prosze o odp na to 2 pytanie , bo troche leń jeste , i nie chce mi sie szukać:P

Może odechce Ci się robić prawo jazdy, taxi jest chyba dobrym rozwiązaniem dla leniwych, a podczas podróżowania nie będziesz musiał się przemęczać. No i problem z wyprzedzaniem na drodze jednokierunkowej będzie dla Ciebie nieistotny. Obrazek

Ciekawy20
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Ciekawy20 » śr, 02 lut 2011, 19:24

Patrzyłem ten kodeks i nie moge znajść , odp na moje pytanie....Czy to tak trudno odpowiedzieć tak czy nie po co te forum robicie...? Ludzie pytaja , i oczekuja odp , jak juz pisałem ja nie moge znajść odpowiedzi na moje pytanie...to co mam sie zabić , bo mi i tak nie powiecie ....

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 02 lut 2011, 19:30

Słuchaj, potrzebowałem dokładnie 40 sekund, żeby wejść na tę stronę: Kodeks Drogowy i znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie. Czy jesteś tak niesamowicie niesamodzielny, tak niesamowicie leniwy, czy po prostu bezczelny? Czytanie kodeksu to nie jest czytanie tekstu pisanego w kanji - w szczególności dotyczy to kodeksu drogowego, który jest napisany przystępnie.

Ciekawy20
Wlecze się w ogonie
Wlecze się w ogonie

Postautor: Ciekawy20 » śr, 02 lut 2011, 19:47

To może jestes sprytniejszy i szybszy , moje pytanie jak dobrze pamiętam brzmiało : czy można wyprzedzać samochód na jednokierunkowej drodze , po lewej i prawej stronie...Wszedłem w ten twój kodeks w rozdział wyprzedzanie , i nie znalazłem czło0wieku czy ty myslisz ze ja tylko przy kompie siedzę , i będziem sie wymieniać postami ja swoje , ty swoje ? Nie to nie trudno odpowiedzieć ? To że jest tu za pewnie wielu dobrych kierowców , to nie olewajcie tych słabszych , bo sądzę ze tak jest nie chcąc odpowiadać na zadawane pytanie ,łaski bez na kolanach cie nie będę błagał , i jak piszę że znajść nie mogę to nie i nic nie poradzę...(ty zapewnie w ten kodeks z tysiąc razy właziłeś , a ja poniżej 5 może ? ) to wszystko wiesz i brawo , naśmiewaj się...

Wróć do „Pytania do Instruktora”