Witamy w nowym dziale MOTOCYKLE

Wszystko o jednośladach
Regulamin forum
Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!
Awatar użytkownika
Tommy
Instruktor
Instruktor

Witamy w nowym dziale MOTOCYKLE

Postautor: Tommy » czw, 03 gru 2009, 23:01

Witam w nowym dziale "MOTOCYKLE"
Tutaj będziecie mogli poruszyć wszystkie tematy związane z motocyklem. Począwszy od prawa jazdy kat. A, poprzez technike kierowania, zakup motocykla i osprzętu, Waszych doświadczeniach skończywszy na dowcipach itp itd...
Pomocnym w udzielaniu rad będzie nasz expert motocyklowy z którym sam odbyłem niejedną wyprawę motocyklową...., instruktor nauki jazdy kat. A oraz wieloletni pasjonat: GRAPHI

Awatar użytkownika
Graphi
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Re: Witamy w nowym dziale MOTOCYKLE

Postautor: Graphi » pt, 04 gru 2009, 22:27

Super. Cieszę się że powstał dział dotyczący motocykli. Od lat poruszam się motocyklami różnej maści i mam nadzieję że moje doświadczenie będzie pomocne na forum. Jednocześnie jestem instruktorem kat. A dlatego też postaram się, odpowiadać na pytania dotyczące nauki jazdy jak i egzaminu na motocykl.

Awatar użytkownika
allall
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: allall » sob, 05 gru 2009, 9:01

... ale czy taki osobny dział dla motocykli ma sens? :) Nauka jazdy, to nauka jazdy. Równie dobrze można by zrobic dział: Ciężarówki, Traktory itp. To tylko moja opinia. :)

Awatar użytkownika
szofer
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: szofer » sob, 05 gru 2009, 9:53

allall ma sens. Każdy pojazd różni się w obsłudze, technice prowadzenia ( motocykl od osobówki, osobowy od ciężarowego itp.). Nawet dla każdej kategorii pojazdów różnią się trochę przepisy drogowe i znaki drogowe, które musisz znać tylko dla ''swojej" kategorii. Powiedz , jaką radę dałbyś zdającemu na kat. A, jeśli nigdy nie jeździłeś motocyklem? Jak wytłumaczył byś technikę kierowania, skoro nie masz o tym zielonego pojęcia? Zauważ, że świat nie składa się tylko z posiadaczy prawa jazdy kat. B oraz osób na nią zdających.

Awatar użytkownika
allall
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: allall » sob, 05 gru 2009, 20:10

szofer pisze:allall ma sens. Każdy pojazd różni się w obsłudze, technice prowadzenia ( motocykl od osobówki, osobowy od ciężarowego itp.). Nawet dla każdej kategorii pojazdów różnią się trochę przepisy drogowe i znaki drogowe, które musisz znać tylko dla ''swojej" kategorii. Powiedz , jaką radę dałbyś zdającemu na kat. A, jeśli nigdy nie jeździłeś motocyklem? Jak wytłumaczył byś technikę kierowania, skoro nie masz o tym zielonego pojęcia? Zauważ, że świat nie składa się tylko z posiadaczy prawa jazdy kat. B oraz osób na nią zdających.

Zgadzam się, czyli jeszcze czekam na kategorię Ciężarówki. ;)

Awatar użytkownika
szofer
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: szofer » sob, 05 gru 2009, 21:11

Jest to forum na temat prawa jazdy, więc dlaczego nie? Może dla każdej kategorii PJ powinien być stworzony osobny dział?

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » ndz, 06 gru 2009, 2:33

Jeśli będzie zapotrzebowanie, kategoria "samochody ciężarowe" pojawi się na pewno w spisie for.
Na razie została podjęta decyzja, by rozszerzyć forum o dedykowaną kategorię dla motocykli, spodziewam się, że okaże się przydatna.

Awatar użytkownika
paulina123454
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Postautor: paulina123454 » sob, 26 gru 2009, 12:33

Witam lubię motoryzację . I motocykle , to fajny dział o motocyklach napewno będę tu często zagładała

Awatar użytkownika
allall
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Postautor: allall » sob, 04 wrz 2010, 23:29

Ciągle jestem za usunięciem działu "MOCOTYKLE". ;) Prawo jazdy to prawo jazdy, bez podziału na rasy. ;) Nic się w nim nie pisze, a dalej nie ma działu Ciężarówki. ;) Tematy powinny zostać przeniesione do odpowiednich działów, a ten usunięty. :)

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » pt, 10 wrz 2010, 12:26

No i widzisz, i dział jednak zostanie :) W ciągu dwóch miesięcy najprawdopodobniej zacznę kurs na kategorię A. :mrgreen:

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » pn, 28 lis 2011, 20:31

Minęło 14 miesięcy - jak Ci kurs idzie :D?

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » wt, 29 lis 2011, 9:56

Dostałem zakaz :P

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » śr, 30 lis 2011, 12:40

Jaki zakaz ;)?

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 30 lis 2011, 13:45

Coś o tym, że fajniejszy jestem ciepły, a nie zimny i trzy metry pod ziemią. Poza tym mam teraz lepsze pomysły na wydatki, niż prawko kategorii A: muszę kupić nowy rower :P

Krzycho92
Gna przed wszystkimi
Gna przed wszystkimi

Postautor: Krzycho92 » śr, 30 lis 2011, 14:57

Od razu zimny, pod ziemią...Jeżdżąc samochodem też możesz się tam, na dole, znaleźć, a przy tym nie tylko ty, ale też i pasażerowie. A nie wiem czy statystycznie nie ginie więcej ludzi w samochodach, niż motocyklistów.
Obecny rower Ci się zepsuł? Może taniej go wyjdzie naprawić ;)

Awatar użytkownika
Hipek_01
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Postautor: Hipek_01 » śr, 30 lis 2011, 15:28

Z tym zimnym, to był żart. :gwizdze:
Z tym rowerem - nie. Stary rower jest ok. Ale potrzebuję drugiego, o nieco innej specjalizacji (teren).

dynamical
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Postautor: dynamical » pn, 21 wrz 2015, 15:34

Ja też jeżdżę na motocyklu. Niestety, nie jest to bezpieczna konkurencja.... Prawdopodobieństwo wypadku jest znaczeni większe niż w samochodzie. Nie trzeba o tym nikogo przekonywać. wie to chyba każdy. z własnego doświadczenia wiem, że trzeba inwestować dobre kombinezony motocyklowe, takie jak te: http://motomoda24.pl/index.php/odziez-motocyklowa/odziez-skorzana/kombinezony-skorzane.html Wtedy ryzyko poważnego uszkodzenie będzie zdecydowanie mniejsze.

Wróć do „Motocykle”