FORUM Prawko.com.pl

wszystko o prawie jazdy
Teraz jest Wt, 29 lip 2014, 4:32

Strefa czasowa: UTC + 2

Regulamin działu

Przeczytaj FAQ zanim stworzysz nowy wątek!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 13 lis 2008, 21:30 
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

Witam...
Proszę napiszcie mi jak najlepiej przejechać łuk, kiedy kręcić kierownicą i jak bardzo???

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 13 lis 2008, 21:34 
Mknie razem z wiatrem
Mknie razem z wiatrem

jest taka opcja jak :szukaj: http://prawko.com.pl/forum/search.php

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 11:35 
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

mnie uczyli jak już wracasz czyli jedziesz w tył aby kręcić jak bedziesz pomiędzy 2 a 3 cim pachołkiem maksymalnie w prawo.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 11:47 
Pędzi prosto
Pędzi prosto

A ja powtórzę to co pisałem już wiele razy i radziłem znajomym. Po pierwsze i najważniejsze nie uczyć się łuku na "sposób". Lepiej poświęcić więcej czasu na placu ale łuk robić na wyczucie. Jakie są tego zalety? Przede wszystkim poznamy lepiej gabaryty pojazdu. Po drugie będziemy bardziej pewni podczas łuku na placu egzaminacyjnym. Poza tym podczas przesiadki na inny samochód (jak to miało miejsce już nieraz) będziemy pewni, że łuk nam nie straszny. Wystarczy tylko obserwować linie przez tylną szybę i lusterka. Uwierz w swoje umiejętności i popróbuj przejechać łuk kilka razy na wyczucie. Zobaczysz jakie to proste a zarazem o wiele pewniejsze niż na sposób.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 11:51 
Moderator / Admin
Moderator / Admin

Ja próbowałem zrobić łuk raz na pamięć, szlag mnie trafił i od tamtego czasu jeździłem tylko na żywca.
Spójrz na to z tej strony: jeśli wykujesz łuk na pamięć, potem będziesz miała duże problemy manewrując tyłem np. na parkingu, gdzie na pamięć nie pojedziesz.
Powinno się zwalniać instruktorów, którzy uczą na pamięć, bo szkoła ma uczyć jeździć, a nie zdać egzamin.

Co do jazdy, to Nookie odpisał już: w prawym lusterku widzisz cały zakręt, najpierw pachołki, później linie. Wystarczy pilnować, żeby się do nich zbytnio nie zbliżyć.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 14:12 
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Ja mam jutro exam, Łuk zawsze wychodzil mi idealnie w ciągu całego kursu, oprócz jednego razu jak walnęłam w pachołek :oops: ale od razu się poprawiłam. Na placu byłam moze z 7 razy. Dzisiaj mialam ostatnią jazde przed egzaminem oblałabym na łuku 5 razy! niewiem co się stało, zawsze idelanie wychodził, dzisiaj bylam za blisko lewej lini, za daleko z prawej, uderzylam w pachołek, stałam pod skosem w kopercie i najechałam na linie. Boje sie, że nie zdam tego łuku jutro, uczyli mnie kręcić kierownicą na "pachołki". Zawsze szło dobrze, dzisiaj nie!

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 14:31 
Pruje szosę
Pruje szosę

Stres...

Ale z wyjeżdżaniem na linie można sobie poradzić w bardzo prosty sposób przy wyjeżdżaniu z łuku wystarczy spojrzeć w lusterka ot cała filozofia

B-2008 ;D B+E- 2009 :D C- 2009 :) C+E- 2009 ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 14:52 
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Spsób na łuk ? Naucz sie tak jak Ci mowi instruktor, idz na egzamin, oblej na łuku i bedziesz miec swoj sposob.

Naucz sie go na wyczucie. Luk jest na tyle szeroki ze bardzo latwo mozna go pokonac bez zadnych szczegolnych 'sposobow'. Potrenuj troche na placu, i prosze Cie nie ucz sie na slupki. Mozna by ksiazke napisac ile osob juz w ten sposob oblalo

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 18:31 
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Och ja to zawsze jezdze łuk na słupki i bardzo dobrze mi wychodzi.
Zyzio uwazam ze masz racje, nie mozna sie uczyc na słupki, bo potem jak juz zda sie egzamin to przeciez słupki nie stoja przy wyjazdach z parkingów.
Kurcze mam egzamin za 1,5 tygodnia, boje sie zmienniać taktyke na łuk bo i tak mam jeszcze inne rzeczy totalnie niedopracowane. Plac idzie mi swietnie, ale mowiac obiektywnie, jak wyjade z placu to daje sobie 15 minut max, do momentu zamiany miejsc z egzaminatorem
Tak sobie mysle,teraz mam najwiekszy problem z prozaiczna rzecza jak parkowanie i moze to jak robie łuk na metode słupkowa ma wpływ na to ze nie umiem dobrze zaparkowac :idea:
Mimo tego ze zaparkowac moge nie miec gdzie, zdaje w piatek o 14.00, czyli pewnie wyjade na miasto o 16.00 a wtedy w Poznaniu są najwieksze korki w tygodniu
:D

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 19:00 
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

Dzisiaj po południu mój chłopak załatwił samochód od kolegi. pojechalismy na lotnisko, tam ył łuk. Na poczatku szło mi źle, gasł co chwile samochód, ponieważ on ma na gaz, a ja nie potrafilam wyczuć sprzędgła, ale potem wychodziło juz dobrze :) Ta jazda podbudowała mnie, ćwiczyłam zawracanie na 3 i też poszło dobrze, tylko, że on nie miał "Wspomagania", więc ciężko mi się kręciło i dałam radę :) Zobaczymy jak jutro pójdzie :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 19:20 
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

GrzegorzPPP napisał(a):
Stres...

Ale z wyjeżdżaniem na linie można sobie poradzić w bardzo prosty sposób przy wyjeżdżaniu z łuku wystarczy spojrzeć w lusterka ot cała filozofia

nie w lusterka, tylko w prawe lusterko dokladnie:) nigdy jadac na luku nie patrzcie w lewe lusterko bo to moze Was zgubic, instruktor mi tlumaczyl. do luku potrzebne jest nam tylko prawe lusterko i tylna szyba autka;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 19:29 
Pruje szosę
Pruje szosę

Ja patrzyłem się w oba lusterka na egzaminie i to dosyć perfidnie.
Od tego są żeby ich używać.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 19:30 
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

ja wykonuje luk nastepujaco; gdy wyjezdzam tylem z koperty, jade oczywiscie na polsprzegle bez gazu, patrze w prawa boczna szybe i gdy widze drugi pacholek robie pelen obrot kierownica w prawo i jade, pozostaje tylko obserwowac prawe lusterko i gdy widze ze juz wychodze na prosta prostuje szybko kola i juz;) zostaje tylko ladnie prosto sie ustawic i dopelzac sie do konca :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 19:33 
Śmiga, aż miło
Śmiga, aż miło

GrzegorzPPP napisał(a):
Ja patrzyłem się w oba lusterka na egzaminie i to dosyć perfidnie.
Od tego są żeby ich używać.

no tak, trzeba patrzec na egzaminie w lusterka, ale ja mowie tylko w przypadku luku, ze lewe lusterko moze nas zgubic.wiem bo sama jak robilam luk i bez potrzeby gapilam sie w lewe lusterko zamiast w prawe to potem moj tor jazdy nie byl prawidlowi i malo co nie uderzylam w lewy pacholek.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 19:44 
Ledwo się telepie
Ledwo się telepie

mnie na "łuk" uczyli tak, że wyjeżdżam na półsprzęgłe widzę 1 pachołek - nic nie robie, drugi pachołek - pół obrotu kierownicy, 3 pachołek - kolejne pół obrotu, 4 pachołek - ćwierć i wtedy w lusterka jak samochód równa się z linią szybko prostuje kierownicę i odwracam się w tylnią szybe i "robię tak", że środkowy pachołek który jest na kopercie musi myć między szelką a środkowym zagłówkiem i tak sobie jade xD patrze oczywiście w prawe lusterko, ale tak mniej więcej raz spojrze się w lewe, żeby upewnić się, że nie najechałam na linię ;D

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 14 sty 2009, 20:27 
Pędzi prosto
Pędzi prosto

Bez sensu. Po co się tego uczyć i pamiętać to później jak można wykonać luk na wyczucie pamiętając jedynie jak się używa sprzęgła :P

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 26 sty 2009, 14:00 
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

No ja sie uczyłam na słupki, na jazdach wychodziło mi swietnie. z wykręcaniem tyłem nigdy nie miałam problemu. w sobote oblałam drugi raz na łuku przy wykręcaniu raz najechalam na podstawke z lewej,raz z prawej strony. więc chyba jednak naucze sie na wyczucie mimo ze to pewnie bardziej czasochłonne :]

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 26 sty 2009, 15:47 
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

hmmm ja przyznam sie że również uczyłem sie łuku na "słupki" i przyznam że skorzystałem z niego na egzaminie , a sposób następujący jadąc tyłem w czasie kiedy prawe lusterko mamy pomiedzy 2 a 3 pachołkiem robimy pełny jeden obrót kierownicą , potem przy "wychodzeniu" na prostą pełny obrót w przeciwną stronę i pilnujemy tor jazdy po prostej.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 26 sty 2009, 16:05 
Stoi w miejscu
Stoi w miejscu

robiłam w zasadzie dokładnie tak samo, tylko ze nie z lusterkiem ale z klamką i 2slupkiem.Ale to pewnie kwestia samochodu(ja na clio). W kazdym razie na placu zawsze dzialal.Wydaje mi sei ze na egzaminie tez zrobiłam to dobrze (za 2 razem,za pierwszym spoznilam).Czy to mozliwe zeby ten luk byl jakis inny ?:( Moj instruktor mowil ze ten na ktorym sie uczylam jest wrecz trudniejszy bo 0,5mwezszy. to jakim cudem najechalam na egzaminie naprawde nie wiem. Może dlatego ze klamka ma inny kolor i slupki wygladaja inaczej ;) w kazdym razie raczej je sobie daruje i pojade na wyczucie (bo z cala reszta rzeczy ktore robie na wyczucie nie mam problemu ;))

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 26 sty 2009, 16:15 
Pruje szosę
Pruje szosę

Jaculek napisał(a):
hmmm ja przyznam sie że również uczyłem sie łuku na "słupki" i przyznam że skorzystałem z niego na egzaminie , a sposób następujący jadąc tyłem w czasie kiedy prawe lusterko mamy pomiedzy 2 a 3 pachołkiem robimy pełny jeden obrót kierownicą , potem przy "wychodzeniu" na prostą pełny obrót w przeciwną stronę i pilnujemy tor jazdy po prostej.

Ta metoda działa prawie na każdym samochodzie, ja swoją primerą tak właśnie robiłem i też wyszło :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2